Montaż I PROGRAMOWANIE czujników TPMS Katowice

Jazda na oponach z nieprawidłowym ciśnieniem negatywnie obija się na kilku rzeczach – wpływa nie tylko na podwyższone zużycie paliwa, ale również na szybsze zużycie ogumienia, a także mniej stabilne zachowanie samochodu podczas jazdy. Aby tego uniknąć, coraz więcej producentów decyduje się na wyposażanie swoich samochodów w systemy typu TPMS, monitorujące w czasie rzeczywistym ciśnienie i informujące użytkownika o wyjściu poza zakręcany zakres. Wiele starszych aut nie posiada tego rozwiązania, a w tych fabrycznie wyposażonych czujnik wchodzący w skład zestawu może ulec awarii. Jednak w obu tych przypadkach można zdecydować się na zainstalowanie zamiennika, co okazuje się niedrogim sposobem na poprawę bezpieczeństwa.

Montaż czujników TPMS Katowice

Zamontowanie czujników, nawet w samochodzie, który fabrycznie nie był w nie wyposażony, jest jak najbardziej możliwe, a w naszym serwisie taką usługę możemy wykonać w ciągu kilkudziesięciu minut. Jeśli masz więc starszy samochód, to wcale nie musi to oznaczać, że zalety tego systemu będą dla Ciebie niedostępne. Nie każde czujniki okażą się optymalnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju kół i każdego profilu opon – ale jest to coś, czym zupełnie nie musisz się przejmować. Wystarczy, że skorzystasz z naszej pomocy, a zajmiemy się dopasowaniem odpowiedniego rozwiązania do Twojego auta. Również w przypadku uszkodzenia pojedynczego czujnika wchodzącego w skład zestawu dopasujemy czujnik dedykowany – tak, abyś z powrotem mógł cieszyć się w pełni sprawnym zestawem fabrycznym. W przypadku instalacji w samochodzie, który fabrycznie nie był wyposażony w czujniki ciśnienia powietrza, pomożemy wybrać pomiędzy rozwiązaniem pośrednim a bezpośrednim (mierzącym ciśnienie na podstawie prędkości obrotowej koła lub mierzącym bezpośrednio ciśnienie), ale najczęściej bazujemy na czujnikach uniwersalnych, które trzeba następnie odpowiednio zaprogramować – choć zdarzają się wyjątki, jeśli np. do danego modelu były dostępne czujniki wydane przez producenta.

Programowanie czujników TPMS Katowice

Czujniki uniwersalne mają wiele zalet – są przede wszystkim tańsze od OEM, a sama instalacja i konfiguracja jest niejednokrotnie prostsza. Również wulkanizatorom łatwiej przyzwyczaić się do pracy z jednym typem czujników i instalować je całkowicie profesjonalnie. Właściwie jedyną niedogodnością wynikającą z ich wykorzystania jest konieczność zaprogramowania samych czujników – tak, by uwzględniały model i markę pojazdu, a także rodzaj i rozmiar opon. Same czujniki również różnią się pomiędzy sobą – obok całkowicie pustych, w których trzeba zaprogramować absolutnie wszystko, wyróżnia się również wstępnie zaprogramowane (konfiguralne i niekonfiguralne). Chociaż wykorzystujemy wszystkie rodzaje czujników, to zdecydowanie częściej sięgamy po te w pełni programowalne, m.in. z uwagi na możliwość dokładniejszego wprowadzenia najważniejszych danych – m.in. numeru identyfikacyjnego czy sklonowanie fabrycznego czujnika. Wykonujemy programowanie czujników TPMS Katowice wszelkich marek i modeli, a nasze usługi zawsze potwierdzamy pisemną gwarancją.

Montaż czujników TPMS Katowice to nie wszystko!

Niezależnie od tego, czy uszkodzeniu uległ jeden z czujników wbudowanych fabrycznie w Twój samochód, czy dopiero planujesz zainstalować i zaadaptować to rozwiązanie do swojego samochodu, u nas znajdziesz profesjonalne rozwiązania. Podpowiemy jaki model, w jakich okolicznościach się najlepiej sprawdzi, fachowo wykonamy jego instalację i nauczymy Cię dokładnie, na czym polega korzystanie z czujnika. Nasz elektronik samochodowy odpowiednio zaprogramuje czujniki, aby współpracowały bezbłędnie z Twoim samochodem, jak również skutecznie zdiagnozuje wszelkie problemy z funkcjonowaniem już zainstalowanych czujników czy rozwiąże inne problemy z elektroniką w Twoim aucie. Przyjeżdżając do nas, możesz być pewien, że uzyskasz kompleksowe wsparcie i Twój samochód zostanie przywrócony do pełnej sprawności. Przyjedź i przekonaj się, dlaczego setki klientów zdecydowało się nam zaufać.

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami