Serwis fiat Katowice

serwis fiat Katowice

Samochody marki Fiat jeszcze od czasów PRL cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Choć jest ona napędzana głównie niskimi cenami zakupu i eksploatacji, to nie jest to jedyny powód ich powodzenia, a modele włoskiego producenta potrafią naprawdę wiele zaoferować. Co niemniej ważne – pomimo obiegowych opinii Fiaty potrafią być również bardzo niezawodne, jak w przypadku każdego innego auta należy jednak dbać o ich serwisowanie. Zobacz, dlaczego warto je powierzać w nasze ręce.

Serwis Fiat Katowice – to już nie takie proste jak kiedyś

Produkowane w latach 90. czy na początku XXI wieku modele Fiata zazwyczaj należały do najbardziej ekonomicznych propozycji na rynku. Wynikało to nie tylko z częściowej produkcji w Polsce i innych krajach z tanią siłą roboczą, ale również z nieskomplikowanej budowy – zarówno jednostek napędowych, zawieszenia, jak i elementów wyposażenia wnętrza.  Wiązało się to z pewnymi niedogodnościami, ale z drugiej strony pozwalało na łatwą naprawę Fiatów niemalże w każdych warunkach – i praktycznie każdy mechanik z najprostszym zestawem narzędzi był w stanie tego dokonać. Dzisiejsze Fiaty już tak proste nie są, co zostało wymuszone nie tylko zmianami oczekiwań klientów, ale także europejskimi przepisami.

Serwis Fiat Katowice – wyzwania czekające mechaników

Do niedawna proste jednostki napędowe (w tym cenione również w naszym kraju Diesle 1.9 JTD), były znakiem charakterystycznym samochodów marki Fiat. I choć nie wyróżniały się na tle konkurencji mocą, przyspieszeniem czy momentem obrotowym, ani nie były przesadnie oszczędne (pomijając wspomnianą jednostkę JTD), to ich serwisowanie i naprawy były bardzo proste, co przekładało się na bardzo niskie koszty eksploatacji. Z czasem jednak Fiat, podobnie jak inni europejscy producenci, musiał dostosować się do rosnących wymagań stawianych producentom przez Unię Europejską i innych regulatorów w zakresie emisji spalin, co wymusiło na producencie zastosowanie rozwiązań redukujących emisję m.in. CO2, ale również tlenków azotu i innych substancji szkodliwych dla otoczenia i atmosfery. Można powiedzieć więc, że skończyła się epoka prostych i łatwych w naprawie Fiatów. Dzisiejsze modele wykorzystują zaawansowane systemy recyrkulacji spalin, niewielkie jednostki napędowe z doładowaniem (niekiedy podwójnym) i bezpośrednim wtryskiem paliwa. A nad wszystkim czuwa zaawansowana elektronika sterująca. Niestety, dla mechaników oznacza to tylko jedno – serwisowanie Fiata nie jest już tak proste, jak kiedyś i trzeba się do tych zmian zaadaptować.

Znajdź dobry serwis Fiat Katowice, a będziesz zadowolony!

Niezależnie od zmian, jakie przeszła ta włoska marka w ostatnich latach, Fiaty to nadal godne uwagi samochody. Wyróżniają się nie tylko niskimi cenami (szczególnie na rynku aut używanych), ale sporym poziomem komfortu, niezłymi osiągami i niskim spalaniem. Odpowiednio serwisowane mogą być również niezawodnymi kompanami podróży przez dziesiątki tysięcy kilometrów. Aby to jednak było możliwe, konieczne będzie znalezienie takiego mechanika, który nadąża za zamianami – a więc takiego, który nie tylko dba o ciągłe kształcenie się w zakresie rozwiązań stosowanych przez markę, ale również uzupełnia swój warsztat o nowoczesne urządzenia diagnostyczne, narzędzia i części zamienne. Owszem, jest trudniej, ale można znaleźć godnych zaufania mechaników – a Twoje auto z pewnością jest tego warte.

Dobry serwis Fiat Katowice to my!

Jeśli więc chcesz zadbać o swojego Fiata i zapewnić mu najlepszą możliwą obsługę serwisową, to zapraszamy Cię do skorzystania z usług naszego warsztatu. Od lat zajmujemy się pojazdami tej marki, na bieżąco obserwujemy jej ewolucję i podążamy za zmianami, jakie zachodzą w tych popularnych samochodach. Dysponujemy nowoczesnym oprogramowaniem diagnostycznym i narzędziami niezbędnymi do usuwania usterek, a nawet poważniejszych napraw samochodów Fiat. Na wykonywane usługi udzielamy pisemnej gwarancji, a dzięki dostępności znacznej liczby części i podzespołów „na stanie” większość napraw wykonujemy błyskawicznie. Zapraszamy do wypróbowania naszych usług.

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Serwis Fiat Katowice - Opinie klientów

Kamil Kołodziej
Kamil Kołodziej
2022-05-25
Zdecydowanie polecam . Podjechałem i godzinę później autko naprawione. Pozdro dla pana z Ukrainy 🍻
Adrian Rybarczyk
Adrian Rybarczyk
2022-05-25
Serwisuje i naprawiam samochody w Quick Service już od dobrych trzech lat. Nie wyobrażam sobie korzystać z usług kogoś innego, bo oni robią to mega profesjonalnie i bezbłędnie. Firma dba o to, żeby klient był zadowolony i wyszedł od nich z uśmiechem… mało tego, sprawiają że wracamy i korzystamy z ich pomocy ponownie! Super obsługa.
Miczysław Witek
Miczysław Witek
2022-05-23
Serwis wykonany terminowo. Polecam
Leszek Kwaśniewski
Leszek Kwaśniewski
2022-05-18
Zdecydowanie polecam. Bardzo sprawnie wykonana usługa.
Filip Kozieł
Filip Kozieł
2022-05-16
Konkretnie, rzeczowo i fachowo!
Cezary Uszyński
Cezary Uszyński
2022-05-12
Ja polecam!
Aleksandra Ziolkowska
Aleksandra Ziolkowska
2022-05-09
Jak zwykle, jestem zadowolona. Pracują w tym warsztacie dobrzy fachowcy. Naprawy wykonują szybko i łatwo jest się z nimi dogadać w każdej sprawie. Okazali się po raz kolejny pomocni i profesjonalni podczas oceny stanu mojego pojazdu. Uprzejmie mi się z nimi współpracuje, bo oni zawsze znają odpowiedzi na moje pytania.
Mord
Mord
2022-05-08
Dobra obsługa, mechanicy znający się na swojej pracy, szybko i sprawnie
Andrzej Piec
Andrzej Piec
2022-05-08
Bardzo rzetelny warsztat. Polecam
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami