Naprawa i napełnianie klimatyzacji Katowice

Klimatyzacja samochodowa to jedno z najważniejszych udogodnień montowanych w naszych samochodach. Pozwala ona przez cały rok cieszyć się optymalną temperaturą we wnętrzu auta, jak również błyskawicznie usunąć osadzającą się na szybach – co przekłada się nie tylko na wygodę podróżowania, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżnych. Niestety, jak większość innych systemów w naszym samochodzie, również klimatyzacja wymaga regularnego serwisowania, aby poprawnie funkcjonować. Zobacz, na jakie usługi możesz liczyć w naszym warsztacie i dlaczego warto postawić właśnie na nas.

Klimatyzacja samochodowa Katowice – pacjent specjalnej troski?

Chociaż dzisiaj nie wyobrażamy sobie użytkowania samochodu bez klimatyzacji, to układ ten jest przyczyną wielu problemów – szczególnie jeśli zaniedbamy czynności serwisowe albo dojdzie do jego uszkodzenia (np. na skutek kolizji czy nieprawidłowo przeprowadzonych napraw przez mechanika). Nietrudno o ubytek czynnika chłodniczego, usterki elektroniki sterującej czy kompresora, ale również zagrzybienie i nieprzyjemne zapachy płynące z kratek nawiewu również nie należą do rzadkości. Rozwiązanie jest tylko jedno – regularne wizyty kontrolne i reagowanie na najdrobniejsze nawet odstępstwa od normy. Dzięki temu można usunąć większość usterek jeszcze zanim przyczynią się do poważniejszych uszkodzeń i np. konieczna będzie wymiana kompresora czy chłodnicy klimatyzatora, choć i takie usługi oczywiście świadczymy.

Diagnostyka komputerowa Katowice – jak przebiega?

Diagnostyka komputerowa samochodu przebiega relatywnie łatwo, o ile się dysponuje odpowiednim osprzętem i oprogramowaniem oraz ma niezbędne doświadczenie, pozwalające na zinterpretowanie wskazań komputera. Zasadniczo wystarczy zlokalizować i podłączyć złącze diagnostyczne w samochodzie z kablem podpiętym do aparatury serwisowej. Po wprowadzeniu danych dotyczących samochodu (marki, modelu, rocznika, silnika) nastąpi dokładne przeskanowanie parametrów silnika i osprzętu. Całość zajmuje kilka minut i pozwoli na uzyskanie dokładnych wskazań i podjęcie działań dokładnie tam, gdzie będą one najbardziej potrzebne.

Napełnianie klimatyzacji samochodowej Katowice

W każdej klimatyzacji naturalnie następuje ubytek czynnika roboczego, szacowany na około 10-15 procent rocznie. Nietrudno zatem zauważyć, że już po kilku latach spada on do bardzo niskich poziomów, a wraz z nim wydajność całego układu. W pewnym momencie po prostu kompresor nie będzie się włączał, aby nie narażać się na uszkodzenie. Najczęściej wtedy kierowcy przypominają sobie o klimatyzatorach, choć w rzeczywistości znacznie wcześniej mogliby uzupełnić czynnik, aby uniknąć rozczarowań. Gorzej, jeśli Twoja klimatyzacja nie ma zabezpieczenia przed zbyt niskim poziomem czynnika roboczego, co może prowadzić do przyspieszonego zatarcia kompresora. Nabijaniu czynnika roboczego zawsze powinien towarzyszyć pełen serwis klimatyzacji, a już szczególnie wtedy, gdy zauważamy jego przyspieszone ubywanie. Ważnym elementem podczas wymiany czy uzupełniania czynnika jest próżniowe osuszanie układu. W naszym zakładzie profesjonalnie nabijesz swoją klimatyzację – niezależnie od technologii, w jakiej została wykonana ani wykorzystanego czynnika roboczego.

Naprawa klimatyzacji samochodowej Katowice

Niestety, nawet pomimo regularnego serwisowania, z czasem może dochodzić do mniejszych i większych awarii w obrębie klimatyzacji. Niektóre można naprawić praktycznie „od ręki” podczas, gdy inne będą wymagały kilkugodzinnej pracy – mowa tu np. o regeneracji kompresora, wymianie sprzęgiełka czy układu sterującego pracą klimatyzacji. Niezależnie jednak od tego, z jakim problemem boryka się Twój samochód, u nas możesz liczyć na kompleksową naprawę. Nie tylko wymienimy czy zregenerujemy uszkodzony podzespół, ale również wykonamy pełne serwisowanie i napełnimy od nowa Twój układ czynnikiem roboczym – abyś mógł cieszyć się przyjemnym chłodem od razu po wyjeździe z naszego serwisu.

Kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej Katowice

Przyjedź do nas, a Twoja klimatyzacja wróci do fabrycznego stanu. Nawet jeśli zaniedbałeś jej serwisowanie i konieczne okaże się gruntowne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej Katowice i uzupełnienie czynnika roboczego z wymianą filtrów, jesteśmy w stanie szybko przywrócić ją do życia. W razie konieczności – przeprowadzić naprawę uszkodzonych elementów. Jeśli z kolei okaże się, że konieczna jest większa interwencja, to poinformujemy Cię o tym z odpowiednim wyprzedzeniem – tak, abyś mógł się przygotować na cały dzień bez samochodu (choć oczywiście oferujemy auto zastępcze).

Naszym klientom standardowo oferujemy również ozonowanie klimatyzacji samochodowej Katowice, które daje pewność, że wszystkie filtry zostały przeczyszczone, a cały układ jest wolny od bakterii i grzybów, odpowiadających m.in. za nieprzyjemny zapach, ale również z alergie i potencjalne problemy ze zdrowiem.

Oddając swoje auto w nasze ręce, możesz mieć pewność, że powierzasz go doświadczonej ekipie wyposażonej w specjalistyczny sprzęt. Klimatyzacja to delikatny, ale bardzo ważny układ w każdym samochodzie, a bez niej coraz trudniej nam wyobrazić sobie podróżowanie latem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego dokładamy starań, aby już po pierwszej wizycie Twoja klimatyzacja była sprawna i funkcjonalna i pozwalała cieszyć się przyjemnym chłodem, bez znaczenia jaka jest aktualnie pogoda za oknem. Na każdą wykonaną usługę udzielamy pisemnej gwarancji, dając Ci pewność, że klimatyzacja z pewnością nie będzie sprawiała problemów przez dłuższy czas. Polecamy nasze usługi za każdym razem, kiedy potrzebny Ci będzie dobry mechanik samochodowy Katowice – nie tylko do serwisowania swojej klimatyzacji.

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami