Naprawa układów hamulcowych Katowice

Układ hamulcowy jest, obok układu kierowniczego i zawieszenia, najważniejszym elementem wpływającym na bezpieczeństwo podczas podróży. Sprawne i dobrze działające hamulce to podstawa szybkiego reagowania w sytuacji zagrożenia. Przez lata układy te coraz bardziej udoskonalano, wprowadzając m.in. układy hydrauliczne, ABS, integrując z systemem ESP czy wprowadzając ulepszone tarcze i wyposażone w czujniki zużycia klocki. W rezultacie skuteczność hamulców znacznie wzrosła, ale wraz z nimi także skomplikowanie całego układu i podatność na awarie. Jeśli hamulce zaczynają niedomagać, musisz reagować szybko – dla dobra swojego i innych uczestników ruchu.

Naprawa układów hamulcowych Katowice – kiedy potrzebna?

Zdecydowana większość współczesnych samochodów wyposażona jest w hydrauliczne układy hamulcowe, w których najważniejszymi elementami są klocki, tarcze, przewody hamulcowe i pompa, choć wciąż niemało pojazdów wykorzystuje hamulce bębnowe na tylnej osi. Pojazdy z systemem ABS (a więc większość oferowana na naszym rynku) mają również czujniki zablokowania kół, uruchamiające system, a coraz częściej także czujniki zużycia klocków hamulcowych. Z tego względu symptomy awarii nie zawsze są oczywiste i zauważalne gołym okiem, ale niektóre zachowania samochodu, zwłaszcza podczas hamowania, powinny zwrócić uwagę kierowcy i skłonić go do wizyty u specjalisty. Jeśli zauważasz jakiekolwiek ściąganie w jedną bądź drugą stronę podczas hamowania, dziwne zachowanie (np. sztywnienie czy zbyt miękką pracę) pedału hamulca, dziwne hałasy słyszalne podczas pracy układu hamulcowego, drżenia kierownicy czy zapalającą się kontrolkę ABS to znak, że prawdopodobnie coś z Twoim układem hamulcowym nie jest w porządku. Również ubytki płynu hamulcowego czy słabe funkcjonowanie hamulca ręcznego powinny zwrócić Twoją uwagę. Na szczęście fachowiec wyposażony w dobry sprzęt diagnostyczny dość szybko poradzi sobie ze znalezieniem miejsca usterki i zaoferuje odpowiednie rozwiązanie.

Jak przebiega naprawa układów hamulcowych Katowice?

Każdą naprawę należy poprzedzić dokładną diagnozą poszczególnych elementów układu hamulcowego. Zanim rozpocznie się prace i zacznie wymieniać elementy, należy upewnić się, że to faktycznie podejrzewany element jest wyłącznym sprawcą dostrzeganych problemów i że awaria nie objęła także innych elementów systemu. Sprawdzane są okładziny hamulcowe (lub tarcze) pod kątem ich grubości, a także klocki i poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Jeśli zauważone zostaną jakiekolwiek wycieki, to natychmiast trzeba będzie wymienić łączenia bądź elementy gumowe, ponieważ hydrauliczne hamulce działają pod ciśnieniem i jakikolwiek ubytek obija się negatywnie na sprawności hamulców. Również cylinderki hamulcowe mogą z czasem ulec korozji – dlatego niezbędna będzie ich regularna kontrola. Sprawdzeniu podlegają także elementy odpowiadające za pracę systemu ABS – czy nie dochodzi do samoistnej aktywacji systemu, np. na skutek błędu czy awarii czujnika. Na podstawie stwierdzonych niedociągnięć podjęte zostaną odpowiednie działania naprawcze (jeśli oczywiście zaakceptujesz nasz kosztorys).

Naprawa układów hamulcowych Katowice – u nas zrobisz to dobrze!

Układ hamulcowy jest zbyt ważny dla bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich, aby powierzać jego naprawę komuś bez doświadczenia czy odpowiednich narzędzi. Dlatego nie ryzykuj i oddaj swój samochód bezpośrednio w nasze ręce. Gwarantujemy, że wszystkie usługi związane z jego naprawą zostaną wykonane profesjonalnie, zastosujemy wysokiej jakości zamienniki i wystawimy pisemną gwarancję na wykonane naprawy. Każdy oddany w nasze ręce samochód jest dogłębnie testowany – zarówno przed jak i po wykonaniu naprawy, co nam daje pewność, że zwracając go naszym klientom, możemy wziąć pełną odpowiedzialność za funkcjonowanie tego ważnego układu. Nasz warsztat samochodowy może pochwalić się setkami fachowo wykonanych napraw – i jesteśmy przekonani, że Ty również wkrótce dołączysz do grona zadowolonych klientów, dlatego już teraz zapraszamy Cię do skorzystania z naszych usług i samodzielnego przekonania się o wysokiej jakości świadczonych przez nas usług. Zapraszamy!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami