Naprawa układów wydechowych Katowice

Układ wydechowy – choć na co dzień nie poświęcamy mu zbyt wiele uwagi – wpływa w istotnym stopniu na pracę silnika naszego samochodu, umożliwiając sprawne oddanie do atmosfery produktów spalania benzyny czy Diesla. Poza tym odpowiada za oczyszczenie spalin, jak również redukcję hałasu emitowanego do otoczenia. W związku z tym jego nieprawidłowa praca czy usterka oznacza nie tylko mniej komfortową jazdę samochodem, ale również może doprowadzić nawet do awarii samego silnika.

Naprawa układów wydechowych Katowice – dlaczego?

Układ wydechowy nie ma łatwego życia – niezależnie od tego, z jakiego metalu jest zrobiony, przez cały okres eksploatacji jego elementy narażone są na szkodliwe produkty spalania, które w połączeniu z wszechobecną parą wodną stają się bardzo niszczące dla wydechu. Cierpią zwłaszcza wydechy samochodów z zasilaniem gazowym, ale również benzyniaki i Diesle nie są wolne od korozji. W dodatku w skład układu wydechowego wchodzą skomplikowane elementy, jak katalizatory, elementy systemu turbo czy zawory recyrkulacji spalin – i każdy z nich również może ulec awarii czy zużyciu. Nierówne drogi również nie pozostają bez wpływu – na skutek jazdy w złych warunkach często dochodzi do poluzowania wieszaków układu wydechowego, przez co w każdym momencie mogą one spaść z uchwytów, powodując uszkodzenia. Sam katalizator również może ulec pęknięciu np. na skutek uderzenia podczas jazdy po szutrowych czy kamiennych drogach – słychać wtedy charakterystyczne grzechotanie. Układ wydechowy może ulec awarii z różnych przyczyn, ale ważne jest, aby nie bagatelizować sygnałów płynących z jego strony, gdyż może to się zakończyć poważniejszymi problemami.

Naprawa układu wydechowego – jak przebiega?

Oczywiście zawsze pierwszym punktem jest dokładna diagnoza całego układu. Pomimo iż kierowca może wskazywać na jakąś awarię, to nie sposób wykluczyć, że w międzyczasie nie doszło do kolejnych uszkodzeń, odbijających się na funkcjonowaniu innych elementów układu wydechowego. Podstawowym badaniem diagnostycznym jest test szczelności – jakikolwiek ubytek gazów świadczy o nieszczelności, której nie można tolerować. Jeśli zostaną wykryte nieprawidłowości, to zaczyna się poszukiwanie miejsca, którym uchodzi gaz. W zależności od rodzaju i rozmiaru usterki trzeba będzie zaspawać bądź wymienić dany element. Zawsze sprawdzone powinny być gumowe łączniki, stanowiące połączenie pomiędzy konstrukcją samochodu a elementami układu wydechowego. Oceniany jest również stan katalizatora, zaworu recyrkulacji spalin, filtra cząsteczek stałych, poszczególnych tłumików, sondy lambda czy tłumika drgań.

Fachowa naprawa układu wydechowego nie musi być droga

Wbrew pozorom układ wydechowy należy do elementów, których naprawa nie musi rujnować budżetu. Nie wszystkie elementy muszą być wymieniane na nowe, a w wielu przypadkach dobrze wykonany spaw może okazać się rozwiązaniem na dodatkowe kilka lat. Poza tym wielu kierowców decyduje się na wymontowanie na własną odpowiedzialność filtrów DPF, katalizatorów czy zaślepienie zaworu recyrkulacji spalin (EGR). Znacznie redukuje to koszty napraw, choć nie zawsze jest to etyczne  i zgodne z prawem postępowanie.

Naprawa układu wydechowego – przyjedź do nas!

Jeśli chcesz szybko, sprawnie i ekonomicznie zakończyć swoje zmagania z nieszczelnym tłumikiem, grzechoczącym katalizatorem, zablokowanym filtrem cząsteczek stałych czy ciągle otwartym zaworem EGR, to przyjedź do nas! Wykonamy zlecone usługi szybko, profesjonalnie i z gwarancją, a co najważniejsze – dokładnie tak, jak sobie tego zażyczysz. Od lat zajmujemy się ekonomicznymi naprawami i jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie na każdą kieszeń. Oczywiście na tym nie kończy się nasza oferta – możemy zaproponować Ci znacznie więcej, w tym naprawę silnika, napełnianie klimatyzacji samochodowej, usługi wulkanizatorskie i wiele innych, dzięki czemu Twój samochód będzie gotowy do każdego wyzwania, które przed nim postawisz. Uszkodzony układ wydechowy czy inna awaria już nie muszą być poważnym problemem dla Ciebie i Twojego auta.

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Naprawa układów wydechowych Katowice - Opinie klientów

Kamil Kołodziej
Kamil Kołodziej
2022-05-25
Zdecydowanie polecam . Podjechałem i godzinę później autko naprawione. Pozdro dla pana z Ukrainy 🍻
Adrian Rybarczyk
Adrian Rybarczyk
2022-05-25
Serwisuje i naprawiam samochody w Quick Service już od dobrych trzech lat. Nie wyobrażam sobie korzystać z usług kogoś innego, bo oni robią to mega profesjonalnie i bezbłędnie. Firma dba o to, żeby klient był zadowolony i wyszedł od nich z uśmiechem… mało tego, sprawiają że wracamy i korzystamy z ich pomocy ponownie! Super obsługa.
Miczysław Witek
Miczysław Witek
2022-05-23
Serwis wykonany terminowo. Polecam
Leszek Kwaśniewski
Leszek Kwaśniewski
2022-05-18
Zdecydowanie polecam. Bardzo sprawnie wykonana usługa.
Filip Kozieł
Filip Kozieł
2022-05-16
Konkretnie, rzeczowo i fachowo!
Cezary Uszyński
Cezary Uszyński
2022-05-12
Ja polecam!
Aleksandra Ziolkowska
Aleksandra Ziolkowska
2022-05-09
Jak zwykle, jestem zadowolona. Pracują w tym warsztacie dobrzy fachowcy. Naprawy wykonują szybko i łatwo jest się z nimi dogadać w każdej sprawie. Okazali się po raz kolejny pomocni i profesjonalni podczas oceny stanu mojego pojazdu. Uprzejmie mi się z nimi współpracuje, bo oni zawsze znają odpowiedzi na moje pytania.
Mord
Mord
2022-05-08
Dobra obsługa, mechanicy znający się na swojej pracy, szybko i sprawnie
Andrzej Piec
Andrzej Piec
2022-05-08
Bardzo rzetelny warsztat. Polecam
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami