Przeglądy diagnostyczne Katowice

Regularnie wykonywane przeglądy diagnostyczne Katowice to najprostszy sposób, aby zagwarantować sobie, że Twój samochód zawsze będzie gotowy do bezpiecznej jazdy – niezależnie od tego, jak daleko się wybierasz. To właśnie podczas takich przeglądów najczęściej udaje się zdiagnozować początki awarii czy niewielkie usterki, które dzięki szybkiej reakcji udaje się naprawić niewielkim kosztem. Zobacz, dlaczego warto wybrać się do nas na przegląd.

Przeglądy diagnostyczne Katowice – po co?

Chociaż przeglądy diagnostyczne kojarzą się głównie z obowiązkiem prawnym, to warto dostrzec w nich okazję do dogłębnego przeanalizowania rzeczywistego stanu naszego samochodu. Choćby po to, aby mieć pewność, że zabierając bliskich na wakacyjny wyjazd, nie narażamy ich na skutki nieplanowanego zajścia lub kolizji drogowej, a nasz samochód będzie zachowywał się w pełni w przewidywalny sposób. Układ hamulcowy, kierowniczy czy zawieszenie najczęściej ulegają stopniowemu zużyciu, przez co kierowcy przyzwyczajają się do takiego stanu i nie zauważają postępującej usterki. W rzeczywistości może okazać się jednak, że samochód hamuje znacznie gorzej, nie trzyma się drogi, jak powinien, a układ kierowniczy na wydawane komendy reaguje z dużym opóźnieniem. Oddanie samochodu w ręce diagnosty pozwoli na wychwycenie symptomów zużycia czy awarii i podjęcie odpowiednich kroków naprawczych. Również to miał na uwadze ustawodawca, zobowiązując wszystkich właścicieli samochodów (oprócz zabytkowych) do rokrocznego wykonywania przeglądów diagnostycznych.

Niekiedy przegląd diagnostyczny warto wykonać nawet wtedy, kiedy nie obliguje Cię do tego prawo – np. jeśli zauważasz, że coś dziwnego dzieje się z Twoim samochodem czy planujesz dopiero kupić pojazd z drugiej ręki. Dokładne poznanie mocnych i słabych stron poszczególnych systemów samochodu pomoże Ci w podjęciu świadomej decyzji, jak i skuteczniejszej negocjacji ceny.

Jak wyglądają przeglądy diagnostyczne Katowice?

Nie każdy diagnosta podchodzi równie skrupulatnie do swoich obowiązków – niedbałość dla jednych może być zaletą (bo np. ich samochód jest na granicy dopuszczalności w najważniejszych parametrach), a dla drugich wadą, bo rzeczywiście chcieliby mieć pewność, że ich samochód jest w dobrej kondycji i gotowy do dalszej trasy. Wykonany przez fachowca przegląd diagnostyczny powinien obejmować dokładne przejrzenie poszczególnych elementów wpływających na bezpieczeństwo – m.in. układu hamulcowego, zawieszenia, układu kierowniczego czy stanu elementów konstrukcyjnych pojazdu. Dokona on nie tylko obserwacji wizualnych, ale przede wszystkim sięgnie po specjalistyczne przyrządy, mierzące rzeczywistą wydajność poszczególnych układów. Jeśli stwierdzi jakiekolwiek odchylenie od normy, to Cię o tym poinformuje, a w przypadku corocznego przeglądu diagnostycznego – nakaże naprawę poszczególnych elementów, zanim samochód będzie dopuszczony do użycia na kolejny rok.

Przeglądy diagnostyczne Katowice – przyjedź do nas!

Jeśli zbliża się w Twoim samochodzie termin kolejnego przeglądu diagnostycznego, chcesz upewnić się co do jego stanu technicznego albo po prostu chcesz dokładnie przeanalizować samochód, nad którego kupnem się zastanawiasz, to z pewnością zainteresują Cię nasze usługi. U nas nie tylko dogłębnie przeanalizujesz stan swojego samochodu – pod okiem doświadczonych diagnostów – ale również na bieżąco usuniesz dostrzeżone usterki. Sprawna naprawa pozwoli Ci jeszcze tego samego dnia wyjechać samochodem, który nie będzie stwarzał żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich. Ponadto w naszym serwisie wykonywana jest rozszerzona diagnostyka komputerowa, która pozwoli odnaleźć wszelkie nieprawidłowości w obrębie silnika i jego osprzętu. Jeśli okaże się, że z Twoim autem jest coś nie w porządku, to natychmiast zaoferujemy Ci kompleksową naprawę, na którą udzielmy pisemnej gwarancji. Odwiedź nasz warsztat i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać, regularnie diagnozując swoje auto, a także, dlaczego każdego roku setki klientów decyduje się na skorzystanie z właśnie naszych usług. Zapraszamy!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Przeglądy diagnostyczne Katowice - Opinie klientów

Kamil Kołodziej
Kamil Kołodziej
2022-05-25
Zdecydowanie polecam . Podjechałem i godzinę później autko naprawione. Pozdro dla pana z Ukrainy 🍻
Adrian Rybarczyk
Adrian Rybarczyk
2022-05-25
Serwisuje i naprawiam samochody w Quick Service już od dobrych trzech lat. Nie wyobrażam sobie korzystać z usług kogoś innego, bo oni robią to mega profesjonalnie i bezbłędnie. Firma dba o to, żeby klient był zadowolony i wyszedł od nich z uśmiechem… mało tego, sprawiają że wracamy i korzystamy z ich pomocy ponownie! Super obsługa.
Miczysław Witek
Miczysław Witek
2022-05-23
Serwis wykonany terminowo. Polecam
Leszek Kwaśniewski
Leszek Kwaśniewski
2022-05-18
Zdecydowanie polecam. Bardzo sprawnie wykonana usługa.
Filip Kozieł
Filip Kozieł
2022-05-16
Konkretnie, rzeczowo i fachowo!
Cezary Uszyński
Cezary Uszyński
2022-05-12
Ja polecam!
Aleksandra Ziolkowska
Aleksandra Ziolkowska
2022-05-09
Jak zwykle, jestem zadowolona. Pracują w tym warsztacie dobrzy fachowcy. Naprawy wykonują szybko i łatwo jest się z nimi dogadać w każdej sprawie. Okazali się po raz kolejny pomocni i profesjonalni podczas oceny stanu mojego pojazdu. Uprzejmie mi się z nimi współpracuje, bo oni zawsze znają odpowiedzi na moje pytania.
Mord
Mord
2022-05-08
Dobra obsługa, mechanicy znający się na swojej pracy, szybko i sprawnie
Andrzej Piec
Andrzej Piec
2022-05-08
Bardzo rzetelny warsztat. Polecam
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami