Regeneracja alternatora Katowice

alternator

Ten relatywnie niewielki element, połączony z silnikiem za pomocą specjalnego paska, jest w istocie małą elektrownią, bez które niemożliwa byłaby jazda samochodem, a większości przypadków nawet jego uruchomienie. Alternator, bo o nim mowa, jest dość drogim elementem w zakupie, a dostępne na rynku zamienniki pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego najczęściej klienci decydują się na jego regenerację, która przywraca go do prawidłowego funkcjonowania. Czy na długo? To zależy od tego komu powierzysz naprawę tego ważnego elementu – jeśli na nas, to możesz mieć pewność fachowo wykonanej pracy. Regeneracji i długich lat spokojnej eksploatacji. Zobacz dlaczego.

Regeneracja alternatora Katowice – kiedy konieczna?

Alternator nie ma łatwego życia. Praktycznie przez cały czas, kiedy samochód jest uruchomiony ta niewielka elektrownia zmuszona jest do pracy, produkując energię elektryczną z różną wydajnością. Przejmuje ona niewielką część energii kinetycznej generowanej przez silnik podczas pracy i zamienia ją na energię elektryczną, potrzebną do sterowania elektroniką w samochodzie, pozwalającą na wtryskiwanie paliwa przez pompę, wywołanie iskry (w samochodach benzynowych) czy włączenie świateł i innych udogodnień podczas jazdy. Nie dziwi więc, że w miarę upływu kilometrów alternator może ulec usterce, będącej najczęściej rezultatem zużycia lub awarii ze strony regulatora napięcia czy akumulatora. Objawy, które mogą wskazywać na awarię tego elementu to m.in. coraz trudniejsze zapalanie silnika, falujące oświetlenie auta (np. mocniejsze, kiedy naciskamy pedał przyspieszenia) czy pojawienie się kontrolki akumulatora na desce rozdzielczej, kiedy samochód jest uruchomiony. Niekiedy usterka jest niewielka i np. naciągnięcie paska, jego wymiana czy nowy regulator napięcia okazują się wystarczające. Kiedy indziej sam alternator jest uszkodzony i trzeba go zregenerować lub wymienić.

Regeneracja alternatora Katowice – dlaczego to najlepsza opcja?

Zazwyczaj, jeśli jakiś element w naszym samochodzie ulegnie awarii to, zamiast szukać najtańszej opcji, decydujemy się na wymianę na nowy – najlepiej oryginalny albo wysokiej jakości zamiennik. W przypadku alternatora to nie do końca najlepsze rozwiązanie. Po prostu dobrze wykonana regeneracja pozwala na precyzyjne zlokalizowanie miejsca awarii i usunięcie usterki – przywracając go do stanu całkowitej sprawności. Po wyciągnięciu można precyzyjnie wymienić uszkodzony podzespół i przyjrzeć się pozostałym, aby zapobiec podobnym usterkom w przyszłości. Dobry mechanik sprawdzi w jakim stopniu zużyciu uległy szczotki i pierścienie, łożyska, sprzęgło i koło pasowe, a także przyjrzy się uzwojeniu, regulatorowi napięcia i diodom prostownika. W rezultacie alternator zostanie przywrócony do stanu odpowiadającemu nowemu urządzeniu – z tą różnicą, że będzie to kosztowało ułamek wartości nowego podzespołu od producenta.

Dlaczego regeneracja alternatora Katowice, a nie zamiennik?

W odróżnieniu od tanich zamienników, pochodzących najczęściej z Chin, decydując się na regenerację, korzystasz z oryginalnej obudowy i większości podzespołów, dzięki czemu możesz spodziewać się wieloletniej, bezproblemowej obsługi. Poza tym dobry mechanik udzieli Ci gwarancji na wykonaną naprawę, dzięki czemu w razie jakiejkolwiek usterki możesz liczyć na naprawę. Nie zawsze tak jest w przypadku dalekowschodnich zamienników, które są najczęściej wykonane z gorszej jakości materiałów, nie zawsze da się znaleźć zamienniki i trudno również szukać warsztatu, który wykonałby naprawę gwarancyjną.

Przyjedź do nas, a fachowo naprawimy Twój alternator

Usługami z zakresu mechaniki, elektroniki i elektryki samochodowej zajmujemy się od lat. Dlatego bez cienia wątpliwości możemy Cię zapewnić, że zajmiemy się Twoim alternatorem – i profesjonalnie go zregenerujemy, przywracając mu pełną funkcjonalność. Poza tym wykonujemy takie usługi jak regeneracja pompy wtryskowej, naprawy silników, wulkanizację, regenerację przekładni kierowniczej, naprawy zawieszenia, układu kierowniczego czy hamulcowego. Nie ma więc znaczenia, z jakim problemem się do nas udasz – kompleksowo Ci pomożemy!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami