Regeneracja pompy wtryskowej Katowice

Bez sprawnie działającej pompy wtryskowej nie sposób wyobrazić sobie prawidłowo funkcjonujący silnik Diesla, a coraz częściej również jednostki benzynowe. Precyzyjne dawkowanie paliwa i podawanie go pod wysokim ciśnieniem w formie tzw. mgiełki to klucz do wydajnej pracy i niskiego zużycia paliwa. Niestety, z czasem ten istotny element może ulec zużyciu albo nawet zatarciu – czemu z pewnością sprzyja bardzo skomplikowana budowa. Na szczęście awaria pompy wtryskowej nie musi oznaczać konieczności jej wymiany na nowy, kosztujący tysiące złotych, zamiennik i prawie zawsze możliwa jest jej regeneracja. Czy to się opłaca? Dlaczego warto zlecić regenerację pompy nam?

Regeneracja pompy wtryskowej Katowice – kiedy niezbędna?

Niestety, wciąż jakość paliwa oferowanego na wielu stacjach paliw pozostawia wiele do życzenia. Pomimo zastosowanych filtrów nie zawsze udaje się w pełni uchronić pompę wtryskową przed zanieczyszczeniami czy domieszkami niepożądanych substancji. Szczególnie wrażliwe są pompy z układu Common Rail, które pracują pod wyjątkowo dużym ciśnieniem, w związku z czym nie ma miejsca na żadne odchylenia od normy. Ponadto sami użytkownicy potrafią znacząco wpłynąć na skrócenie ich żywotności, np. niewłaściwą eksploatacją, a zwłaszcza żyłowaniem silników w ekstremalnych warunkach. Najczęstsze awarie obejmują m.in. zawory, pompy zębate, korozję, zużycie sekcji tłoczącej czy wycieki. Jeśli zauważasz w funkcjonowaniu swojej pompy jakieś nieprawidłowości, bezzwłocznie udaj się do serwisu – dalsze zwlekanie będzie tylko pogarszało sytuację i narażało Cię na większe koszty związane z późniejszą naprawą.

Dlaczego regeneracja pompy wtryskowej Katowice to najlepszy wybór?

Idealnie byłoby kupić fabrycznie nową pompę Common Rail od producenta samochodu i po jej zainstalowaniu cieszyć się znów w pełni sprawnym samochodem. Problem w tym, że kosztuje ona co najmniej kilkanaście tysięcy złotych, nie licząc kosztów montażu. Zakup oryginalnej, ale używanej pompy również nie jest optymalnym rozwiązaniem, bowiem przed zainstalowaniem jej w silniku nie ma sposobu na sprawdzenie jej funkcjonowania, a w dalszym ciągu mówimy o podzespole za co najmniej kilka tysięcy. Z kolei fachowo wykonana regeneracja pompy wtryskowej pozwoli na przywrócenie jej pełnej sprawności, usunięcie wszystkich usterek i zastąpienie zużytych elementów nowymi. W dalszym ciągu większą część konstrukcji stanowią oryginalne części wysokiej jakości, uzupełnione jedynie o nowe elementy.

Regeneracja pompy wtryskowych Katowice – jak to przebiega?

Pompa, która poddawana jest regeneracji, musi najpierw zostać zdemontowana i dokładnie umyta w myjce ultradźwiękowej. Później można przejść do dokładnej analizy kolejnych podzespołów i usuwania uszkodzeń. Po udanej wymianie i złożeniu pompy poddawana jest ona pomiarom przy użyciu aparatury pomiarowej (certyfikowanej), aby upewnić się, że osiąga wyniki zgodne z założeniami producenta. Następnie może być ona umieszczona w samochodzie, którego właścicielowi gwarantuje lata bezproblemowej eksploatacji, co poświadczane jest także gwarancją.

Regeneracja pompy wtryskowej Katowice – zgłoś się do nas!

Dysponujemy najnowocześniejszą, certyfikowaną aparaturą pozwalającą na wykonanie napraw nawet najbardziej skomplikowanych i nowoczesnych układów na rynku i upewnieniu się, że funkcjonują one zgodnie z założeniami producentów. Nasz doświadczony zespół pomoże Ci na każdym etapie prowadzonych prac – od zdiagnozowania usterki, aż po jej fachowe usunięcie. Udzielimy Ci pisemnej gwarancji, dzięki czemu nie będziesz obawiać się o późniejsze awarie. U nas naprawisz nie tylko pompę wtryskową, ale również inne elementy układu paliwowego, jak regeneracja wtryskiwaczy paliwa, wymiana filtrów, regulacja sterowania silnika. Kompleksowo zajmujemy się mechaniką samochodową już od lat i właściwie nie ma rzeczy, której nie bylibyśmy w stanie sprostać – czy to z elektryki, czy elektroniki samochodowej, jak również silników, zawieszenia czy układu hamulcowego. Przyjedź do nas i przekonaj się, jak fachową usługę możesz uzyskać.

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami