Regeneracja przekładni kierowniczej Katowice

regeneracja przekładni kierowniczej

Przekładnia kierownicza to jeden z tych elementów, które są narażone na szczególnie szybkie zużycie podczas jazdy po nierównych, dziurawych drogach, których niestety wciąż nie brakuje w naszym kraju. Nie tylko stan dróg, ale również nieostrożna jazda potrafią skrócić żywotność przekładni – z uderzaniem o krawężnik na czele – a przecież nie sposób tego uniknąć podczas codziennej, miejskiej jazdy. Na szczęście awaria przekładni kierowniczej nie musi oznaczać konieczności kosztownej wymiany tego elementu na nowy – możliwa jest bowiem jej skuteczna regeneracja.

Regeneracja przekładni kierowniczej Katowice – dlaczego potrzebna?

Teoretycznie przekładnie kierownicze powinny sprawnie funkcjonować przez cały okres eksploatacji samochodu – 200 do 400 tysięcy kilometrów. Niestety w nie wszystkich samochodach może pochwalić się aż taką trwałością, a dodatkowo nasze drogi przyspieszają zużycie tego elementu. Niektóre modele, jak np. Opel Corsa C, wręcz słyną z błyskawicznego zużywania się maglownicy – regeneracja czy wymiana może być konieczna nawet przed osiągnięciem 100 tysięcy kilometrów przebiegu.

Dlaczego przekładnie kierownicze się zużywają? Główną przyczyną są niestety fatalne drogi – nierówności podczas jazdy ze skręconymi kołami powodują duże uderzenia i przeciążenia na elementy przekładni i jej szybsze zużycie. Szczególnie niebezpieczne dla przekładni jest np. uderzanie w krawężnik podczas parkowania (na skręconych kołach). Ponadto maglownica „nie lubi” kręcenia kołami w miejscu – co często ma miejsce podczas parkowania w ciasnych, miejskich przestrzeniach – używania niskoprofilowych opon, czy kół o dużym profilu.

Jak rozpoznać, że potrzebna jest regeneracja przekładni kierowniczej Katowice?

Najbardziej charakterystycznym objawem zużycia maglownicy jest luz na kole kierownicy, odczuwalny podczas wykonywania manewrów. Powstaje on na tyle stopniowo, że wielu kierowców przyzwyczaja się do niego i nie zauważa zużycia. Dobrze jest więc od czasu do czasu dać się przejechać znajomemu, a najlepiej zaufanemu mechanikowi, który bez problemu powinien stwierdzić nieprawidłowe działanie. Również manewry podczas jazdy są coraz mniej precyzyjne, a czasem usłyszeć można również niepokojące dźwięki.

Czy regeneracja przekładni kierowniczej Katowice się opłaca?

Większość z nas naprawiając swoje samochody, preferuje zastosowanie nowych części – najczęściej wysokiej jakości zamienników. Wydaje się to sensownym kompromisem pomiędzy drogimi częściami oryginalnymi a słabej jakości produktami nieznanych producentów. W przypadku przekładni kierowniczej jest nieco inaczej – jej wymiana wiązałaby się bowiem z gigantycznymi i bezsensownymi wydatkami. W przypadku regeneracji zachowujesz większość oryginalnych elementów, a wymieniane na nowe są tylko te, które rzeczywiście uległy zużyciu. Po złożeniu i przetestowaniu przekładania kierownicza odzyskuje pełnię sprawności. Dobrze wykonana naprawa będzie obejmowała więcej niż tylko wymianę uszczelniaczy – w skład takiej regeneracji wchodzi dokładna ocena stanu wszystkich jej elementów i wymiana tych zużytych na dobrej jakości podzespoły zamienne. Zawsze przed zamontowaniem powinna być ona przetestowana, jak również już na samochodzie musi być poddana jeszcze jednej próbie, zanim auto trafi w ręce klienta. Należy również domagać się pisemnej gwarancji na wykonaną naprawę.

Regeneracja przekładni kierowniczej Katowice – zgłoś się do nas!

Jako dobry warsztat samochodowy z wieloletnim doświadczeniem – również w regeneracji przekładni kierowniczych i naprawy elementów zawieszenia – zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest sprawny układ kierowniczy, w tym maglownica. Ponadto dysponujemy nowoczesnym sprzętem i fachową, dobrze przeszkoloną załogą. Pozwala to nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie, mając gwarancję, że nasi klienci wyjadą od nas bezpieczni i zadowoleni – czego poświadczeniem jest również pisemna gwarancja, którą wydajemy każdemu klientowi. Jeśli więc potrzebujesz fachowej naprawy maglownicy – to nie mogłeś lepiej trafić!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami