Regeneracja rozrusznika Katowice

Rozrusznik samochodowy to element samochodów, który musi zmagać się z ogromnymi przeciążeniami. Ten niewielki silnik elektryczny musi wykonać ogromny wysiłek, aby wprawić w ruch wielokrotnie większy silnik spalinowy – nadając mu w dodatku odpowiednią prędkość obrotową. Nic więc dziwnego, że wraz z przebiegiem samochodu następuje również zużycie rozrusznika – finalnie doprowadzając do jego awarii. To z kolei oznacza unieruchomienie pojazdu, dlatego, jeśli zauważysz pierwsze objawy zużycia, musisz podjąć niezbędne kroki. Jak poznać, że rozrusznik zbliża się do swojego kresu? Czy możliwa jest jego skuteczna regeneracja?

Regeneracja rozrusznika Katowice – dlaczego z czasem konieczna?

Niektóre podzespoły samochodu mogą pracować niemalże wiecznie i są zaprojektowane, aby bez większego problemu wytrzymać cały okres eksploatacji samochodu. Z pewnością do grupy tej nie zalicza się rozrusznik, który z uwagi na ciężką pracę, którą wykonuje i niewielkie rozmiary własne, poddawany jest ogromnym obciążeniom. W związku z tym już od wyjazdu z fabryki ulega on stałemu, ale dość powolnemu zużywaniu, co w pewnym momencie musi doprowadzić do jego awarii. Sposób użytkowania pojazdu może jednak odsunąć w czasie lub przybliżyć ten moment. Jeśli więc Twój samochód często Ci gaśnie podczas manewrowania i ignorujesz problemy z rozruchem (np. na skutek nieprawidłowości w układzie wtryskowym czy zapłonowym), co skutkuje koniecznością długiego „kręcenia”, to możesz spodziewać się, że Twój rozrusznik nie pochwali się zbyt długą żywotnością.

Regeneracja rozrusznika Katowice – jak poznać, że to już czas?

Na długo przed tym, jak awaria rozrusznika spowoduje całkowite unieruchomienie Twojego samochodu, wysyła on pewne sygnały, wskazujące na jego znaczne zużycie. Jeśli zauważysz w swoim samochodzie któryś z opisanych objawów, to znak, że najwyższa pora udać się do mechanika na jego regenerację, zanim będzie za późno. Do najczęstszych objawów zużycia rozrusznika należą:
– stuki słyszalne podczas rozruchu silnika,
– zbyt wolne kręcenie rozrusznika,
– głośna praca rozrusznika (szczególnie charakterystyczny jazgot po uruchomieniu silnika),
– zawieszanie się rozrusznika (konieczne może być np. puknięcie w jego obudowę, aby wznowił pracę),
– kontynuacja pracy po uruchomieniu silnika.

Jeśli coś podobnego dzieje się z Twoim rozrusznikiem, to nie zwlekaj i udaj się do zaufanego mechanika. Lepiej wydać kilkaset złotych na profilaktyczną naprawę niż zostać unieruchomionym gdzieś daleko od domu albo zrujnować sobie wakacyjne plany.

Dlaczego regeneracja rozrusznika Katowice, a nie wymiana?

W zdecydowanej większości przypadków wymiana rozrusznika na nowy jest całkowicie bezzasadna. Oznacza bowiem spory wydatek, związany najczęściej z zakupem nieoryginalnego rozrusznika, którego trwałość wcale nie musi być imponująca. Zakup oryginalnego rozrusznika okazuje się jeszcze bardziej bezsensowny – wydasz ogromne pieniądze, na podzespół, który co prawda okaże się trwały, ale porównywalne rezultaty można uzyskać znacznie niższym kosztem. Jak? Wystarczy, że zamiast na wymianę zdecydujesz się na regenerację. Omijasz w ten sposób problemy z dostępnością, nie ryzykujesz z używanymi lub nieoryginalnymi częściami i oszczędzasz mnóstwo pieniędzy. Dobrze wykonana regeneracja rozrusznika oznaczać będzie bezproblemową eksploatację przez kolejne setki tysięcy kilometrów – porównywalnie z kupnem nowego elementu.

Regeneracja rozrusznika Katowice – oddaj go w nasze ręce!

Zdecyduj się na naprawę swojego rozrusznika z nami, a nie tylko zaoszczędzisz sporo pieniędzy, ale zyskasz również gwarancję wysokiej jakości regeneracji, która zapewni Ci spokojną jazdę przez lata. Nasi doświadczeni mechanicy wymienią uszkodzone elementy, jak również te, które noszą widoczne ślady zużycia – najczęściej jest to szczotkotrzymacz i szczotki, kumutator, magnesy, bendiks czy tulejki. Regeneracja nie trwa zbyt długo, ale zawsze kończy się dokładnym sprawdzeniem funkcjonowania tego podzespołu i wydaniem pisemnej gwarancji. Jeśli chcesz więc mieć pewność dobrze wykonanej pracy, to zapraszamy do naszego warsztatu!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami