Regeneracja turbosprężarki Katowice

Zastosowanie turbosprężarek na dobre odmieniło światową motoryzację. Silnikom Diesla pozwoliło dorównać jednostkom benzynowym pod względem mocy i przyspieszenia, a „benzyniakom” na ograniczenie pojemności i zużycia paliwa, przy utrzymaniu dotychczasowej dynamiki. Nic więc dziwnego, że lawinowo rośnie liczba modeli samochodów wyposażonych w ten ważny element. Niestety, turbina, jak i inne podzespoły ulega zużyciu i awariom, a nieprawidłowo eksploatowana potrafi zepsuć się dość szybko. Regeneracja turbosprężarki jest najlepszym rozwiązaniem, aby ekonomicznie i sprawnie przywrócić jej prawidłowe funkcjonowanie.

Regeneracja turbosprężarki Katowice – dlaczego?

Jeśli turbo w Twoim samochodzie odmawia posłuszeństwa, to prawdopodobnie zastanawiasz się na d tym, w jaki sposób można przywrócić mu pełną sprawność, bez niepotrzebnego mnożenia kosztów. Niektórzy decydują się na zakup używanej turbosprężarki, np. wyciągniętej z powypadkowego samochodu. Na krótką metę jest to jakieś rozwiązanie, problem w tym, że nie wiadomo jak poprzedni właściciel ją traktował i w związku z tym, jak długo będzie poprawnie funkcjonowała w Twoim pojeździe. Jest to swojego rodzaju loteria, ale w nawet najlepszym razie kupujesz uszkodzony podzespół, po którym trudno spodziewać się długowieczności. Kupno zamiennika obciążone jest z kolei ryzykiem związanym z niską jakością. Warto pamiętać, że uszkadzające się turbo może doprowadzić do rozbiegania silnika i w konsekwencji – do jego poważnego uszkodzenia, a także zagrożenia dla Ciebie i innych uczestników ruchu. Dlatego nie zawsze warto eksperymentować z nieznanymi zamiennikami, pomimo faktu, że cena może zachęcać do zakupu. Kupno nowej turbosprężarki to gwarancja niezawodnej i długiej eksploatacji, jednak okupione jest to bardzo wysokimi kosztami zakupu i niewiele osób chce aż tyle zainwestować w swoje auto. Co więc zrobić? Zregenerować już posiadaną, oryginalną turbinę. Wymienione w niej zostaną elementy, które uległy awarii lub zużyciu, a całość poddana zostanie gruntownej próbie. Dobrze wykonana regeneracja skutkować będzie przywróceniem jej fabrycznej sprawności i prawidłowego funkcjonowania na lata.

Kiedy potrzebna regeneracja turbosprężarki Katowice?

Pracująca codziennie i narażona na spore przeciążenia turbosprężarka zazwyczaj nie ulega nagłemu uszkodzeniu, ale stopniowo traci swoją sprawność i zaczyna zachowywać się coraz dziwniej, w końcu kompletnie odmawiając pracy. Samochód zaczyna coraz gorzej reagować na wciskanie pedału przyspieszenia, odgłos pracującej turbiny staje się coraz bardziej słyszalny, olej silnikowy zaczyna ubywać, a za samochodem podczas intensywnego przyspieszania unoszą się kłęby dymu (mogące wskazywać również na lejące wtryskiwacze). Również rosnące zużycie paliwa czy świecąca się kontrolka „check engine” podczas jazdy mogą wskazywać na problemy z turbiną. Brzmi znajomo? Zdecydowanie nie warto zwlekać do czasu, aż awaria będzie większa – może to doprowadzić nie tylko do całkowitego zniszczenia turbo, ale również do groźnego dla silnika i niebezpiecznego dla kierowcy niekontrolowanego samoistnego przyspieszania jednostki napędowej (nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki), zwanego rozbieganiem silnika.


Regeneracja turbosprężarki Katowice – przyjedź do nas!

Jeśli potrzebny Ci dobry mechanik samochodowy, który poprawnie zdiagnozuje i udzieli fachowej pomocy związanej z Twoją turbosprężarką, to z pewnością przypadnie Ci do gustu nasza oferta. Dysponujemy nie tylko sporym doświadczeniem, ale również najnowocześniejszym sprzętem do wykonywania fachowych regeneracji turbosprężarek, a dostępność ogromnej liczby podzespołów pozwala nam na szybkie wykonywanie zleconych prac. Każdy klient otrzymuje od nas pisemną gwarancję, będącą poświadczeniem nie tylko przywrócenia do życia turbosprężarki, ale również wykonania niezbędnych prób, dających nam podstawę do zagwarantowania niezawodnej pracy przez kilka najbliższych lat. Jeśli więc zależy Ci na spokojnej eksploatacji Twojego samochodu wyposażonego w turbo, a nie chcesz na naprawę wydać majątku – to zapraszamy do naszego warsztatu!

 

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami