Regeneracja zacisków hamulcowych Katowice

regenracja zacisku hamulcowego

W skład jednego z najważniejszych układów w samochodzie, do jakich zalicza się niewątpliwie układ hamulcowy, wchodzą nie tylko tarcze i klocki, ale również inne elementy, w tym m.in. zaciski hamulcowe. Niekiedy to właśnie ich zużycie prowadzi do nieprawidłowości w obrębie funkcjonowania tego układu i konieczna jest ich regeneracja – choć zazwyczaj nie jest to przesadnie łatwe zadanie. W naszym warsztacie nie tylko wykonasz to w sposób profesjonalny i skuteczny, ale również możesz liczyć na kompleksowy przegląd układu hamulcowego, dający Ci pewność, że Twoje auto będzie gotowe do dalszej eksploatacji.

Regeneracja zacisków hamulcowych Katowice – dlaczego?

Elementy układu hamulcowego nalezą do jednych z najbardziej wyeksponowanych na ekstremalne warunki podczas eksploatacji pojazdu. Muszą stawiać czoła nie tylko warunkom atmosferycznym, w tym opadom deszczu i soli drogowej, ale również ekstremalnym przeciążeniom i wysokim temperaturom, jakie generują się podczas pracy. Samo wytracanie prędkości przez samochód odbywa się poprzez tarcie pomiędzy tarczami a klockami hamulcowymi, któremu nieodłącznie towarzyszy emisja wysokiej temperatury i sporych sił. Hamowanie odbywa się poprzez wypychanie tłoczka hamulcowego poprzez ciśnienie płynu hamulcowego, który naciska na klocek hamulcowy, dociskając go do tarczy. Właśnie w tym miejscu ujawnia się znaczenie zacisku hamulcowego – jeśli cokolwiek będzie w nim nie tak, to nie będzie można osiągnąć odpowiedniego ciśnienia roboczego i w rezultacie skutecznie zahamować. W odróżnieniu jednak od klocków i tarcz, które dzięki regularnej pracy na bieżąco usuwają zalegającą na nich warstwę rdzy i brudu, zaciski hamulcowe nie są wyposażone w żaden sprawny mechanizm czyszczenia, przez co stopniowo ulegają korozji. W niezauważony sposób pojawiają się na nich ogniska rdzy, a także starzeją się gumy ich uszczelek i w pewnym momencie okazuje się, że znacząco spada wydajność hamulców, ale wymiana tarcz i klocków nie przynosi spodziewanej poprawy.

Wymiana zacisków hamulcowych z pewnością mogłaby rozwiązać problem z ich funkcjonowaniem, ale nie jest to zbyt popularne rozwiązanie z uwagi na bardzo wysokie ceny w porównaniu do regeneracji, a także z uwagi na fakt, że nie do wszystkich modeli samochodów są dostępne na rynku zamienniki. Większość klientów decyduje się na ich regenerację, która pozwala na pełne przywrócenie sprawności układu hamulcowego – o ile oczywiście będzie wykonana prawidłowo. Zaoszczędzone środki warto wykorzystać na nowe klocki i tarcze oraz naprawę innych usterek w obrębie układu hamulcowego, co z pewnością odbije się dodatkowo na bezpieczeństwie podróżnych.

Regeneracja zacisków hamulcowych Katowice – jak powinna przebiegać?

Regeneracja zacisków wymaga sporych nakładów pracy, choć nie jest to zadanie szczególnie trudne czy wymagające ogromnej wiedzy mechanicznej. Jeśli podczas hamowania odczuwasz drgania przenoszące się na kierownicę, dziwne dźwięki, przyspieszone zużywanie się tarcz i klocków, to znak, że najprawdopodobniej należy przyjrzeć się zaciskom. Po demontażu koła należy wyczyścić z rdzy i nalotów całą powierzchnię zacisku, usunąć uszkodzone uszczelki i ich pozostałości i wymienić uszczelniacze, osłony i uszkodzone elementy. Być może trzeba będzie wymienić także prowadnice i tłoczyska. Całość powinna zostać następnie pomalowana specjalną, odporną na wysokie temperatury farbą, aby opóźnić późniejsze pojawianie się korozji – powinny to być trzy warstwy, przy czym każda wymaga co najmniej 24-godzinnego schnięcia. Tak potraktowane zaciski są gotowe do zainstalowania w samochodzie i kolejnych lat eksploatacji.

Regeneracja zacisków hamulcowych Katowice – zleć to nam!

Jeśli chcesz mieć pewność, że zaciski w Twoich hamulcach zostały profesjonalnie odnowione i przez kilka kolejnych lat nie będziesz musiał do nich zaglądać, to skorzystaj z naszej oferty. Zajmujemy się kompleksowymi naprawami i przeglądami nie tylko układu kierowniczego, ale również innych, ważnych dla prawidłowego funkcjonowania pojazdu podzespołów. Wykonujemy serwis Audi, Volkswagen, Toyoty, Mazdy, BMW i innych, popularnych na naszym rynku marek. Zadbamy także o Twoje auto!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami