Wymiana opon Wulkanizacja RoF Katowice

wymiana opon Katowice

Rozwój technologiczny dociera nawet do tak pozornie „nudnych” elementów samochodu, jak koła i opony, wydatnie poprawiając poziom bezpieczeństwa podczas jazdy i pomagając kierowcom radzić sobie z niespodziankami podczas codziennej eksploatacji. Jednym z większych udogodnień są technologie pozwalające na kontynuację jazdy nawet po przebiciu opony – tzw. Run on flat. Ogumienie takie chroni przed wypadkami spowodowanymi pęknięciem czy przebiciem opony podczas jazdy i daje kierowcy czas na spokojne znalezienie warsztatu wulkanizacyjnego. Niestety, ich wymiana nie jest tak łatwa i nie każdy będzie w stanie sobie z nią poradzić.

Wymiana opon RoF Katowice

Opony Run on Flat swoje ponadprzeciętne właściwości zawdzięczają zmodyfikowanej konstrukcji, obejmującej wzmocnienia ścian bocznych, system samouszczelniania oraz pierścienie nośne. W związku z bardziej skomplikowaną budową są one cięższe, droższe oraz mogą być zastosowane wyłącznie w samochodach do tego przeznaczonych. Z uwagi na wyższy poziom bezpieczeństwa i wygodę (nie musisz wymieniać przebitej opony na drodze) na opony typu RoF można natknąć się coraz częściej i już nie tylko producenci samochodów luksusowych decydują się na ich wykorzystanie. Jednak są one zdecydowanie droższe, a z ich wymianą nie każdy zakład wulkanizacyjny sobie poradzi. Dlaczego?

Wymiana opon run on flat Katowice potrafi znacząco odbiegać od procedury obejmującej standardowe, powszechnie stosowane ogumienie. Jednym z wyzwań jest fakt, że na rynku występuje kilkanaście różnych rozwiązań (w zależności od producenta) i większość z nich nieznacznie się od siebie i różni, co wymaga zastosowania odmiennej metody ściągania, naprawy czy nakładania na felgę nowych opon.

Dlaczego wymiana opon DTS Katowice jest tak trudna?

Jednym z wyzwań jest fakt, że niezależnie od producenta i zastosowanego rozwiązania, ogumienie wykorzystujące jedną z technologii Run on Flat jest zmodyfikowane i ma inne właściwości fizyczne. Przykładowo, w przypadku modeli o wzmocnionej konstrukcji utrata ciśnienia jest niewykrywalna przez kierowcę i dlatego niezbędne jest wykorzystanie czujników pomiaru ciśnienia informujących kierowcę o przebiciu opony i konieczności rozglądania się za serwisem. Odpowiednie podłączenie czujników podczas wymiany i ich sparowanie z komputerem sterującym potrafi być niemałym wyzwaniem dla wulkanizatora. Dodatkowo opony o wzmocnionej konstrukcji wykorzystują zmodyfikowaną stopkę przylegającą do felgi, co komplikuje jej wymianę – właśnie tak funkcjonują opony DTS od Dunlopa. Inne, niegdyś popularne opony, korzystające z systemu samouszczelniania są od 15 do 20 cięższe od standardowych, co utrudnia prawidłowe wyważenie i niektóre maszyny odmawiają współpracy z nimi. Z kolei zastosowanie pierścienia nośnego, chroniącego przed zsunięciem opony z felgi i pełniącego funkcję nośnika, wymaga odpowiedniego umiejscowienia pierścienia.

Wulkanizacja Katowice – u nas zrobisz to dobrze!

Oczywiście nawet najbardziej zaawansowane systemy wykorzystane w oponach da się z powodzeniem wymienić i korzystać z dobrodziejstw przez nie oferowanych. Jeśli więc w Twoim samochodzie zastosowano jedne z wymienionych rozwiązań, to nie rezygnuj pochopnie z niego, zniechęcony nieco bardziej skomplikowaną obsługą i wyższymi kosztami zakupu. Zdecydowanie warto korzystać z opon Run on Flat, m.in. z uwagi na znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa na drodze. Pęknięta opona podczas jazdy z nawet dużą szybkością nie musi już prowadzić do nieuchronnego wypadku – właśnie przed tym może uchronić Cię odpowiednio zmodyfikowana konstrukcja. Przyjedź do nas, a pokażemy Ci, że nawet najbardziej skomplikowana wymiana opon Katowice nie musi trwać długo i może być wykonana pewnie i profesjonalnie. Na nasze usługi zawsze udzielamy gwarancji i korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku. Poza oponami zajmujemy się innymi naprawami i usługami – w naszej ofercie znajduje się m.in. wymiana amortyzatorów, elementów układu kierowniczego, tarcz i klocków. Śmiało przywieź więc do nas swój samochód, a kompleksowo się nim zajmiemy!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami