Wymiana oleju Katowice

wymiana oleju Katowice

Wymiana oleju w samochodzie to jedna z najczęściej wykonywanych czynności eksploatacyjnych. Jest ona niezbędna, aby zapewnić długie i bezawaryjne działanie pojazdu. Olej pełni wiele bardzo ważnych funkcji – przede wszystkim zmniejsza opory pracy silnika i odprowadza zanieczyszczenia. Zaniedbanie tej czynności sprawia, że silnik jest gorzej chroniony, a nawet może ulec awarii.  Nic dziwnego, że wielu świadomych kierowców przywiązuje ogromną wagę do regularnej wymiany oleju – i to zarówno w samochodach z mechaniczną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Jeżeli wybierasz się na dłuższą wyprawę lub po prostu, chcesz zadbać o dobrą kondycję swojego pojazdu, to zachęcamy Cię do skorzystania z naszych usług. Wymiana oleju to nasza specjalność – chętnie wykonamy to zadanie za Ciebie, a także pomożemy Ci w wymianie filtra lub wyborze odpowiedniego rodzaju płynu.

Wymiana oleju Katowice to podstawa!

Olej samochodowy ma ogromny wpływ na bezawaryjną i trwałą pracę silnika – jego wymiana w każdym aucie spalinowym to niezbędny proces, którego nie można lekceważyć. Odpowiada on za chłodzenie niektórych jego elementów, separowanie jego części oraz usuwanie zanieczyszczeń. Dobry olej o odpowiednich właściwościach zapobiega gromadzeniu się sadzy w silnikach diesla oraz transportuje osady do filtra. Jego zadaniem jest też ochrona przed korozją. Jeżeli chcesz jak najdłużej cieszyć się sprawnym pojazdem, musisz pamiętać o regularnej wymianie oleju. Jak często należy to robić? Wszystko zależy od konkretnego modelu auta oraz sposobu jego eksploatacji. Niektórzy kierowcy postanawiają to robić już po przejechaniu 10 tyś km, dzięki czemu ich silnik przez wiele lat jest jak nowy. Z pewnością nie powinno się wymieniać oleju rzadziej niż raz w roku. Jeżeli jednak posiadasz samochód z LPG lub lubisz dynamiczną jazdę, najlepszym wyborem będzie skrócenie tego czasu nawet o połowę.

Wymiana filtrów oleju Katowice – co musisz o niej wiedzieć?

Wiele osób wie, jak ważna jest regularna wymiana oleju w samochodzie, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że równie ważną czynnością jest wymiana filtra oleju – najlepiej to zrobić w tym samym czasie. Dlaczego? Zadaniem filtra olejowego jest ograniczanie zanieczyszczeń, które dostają się do silnika wraz z zasysanym powietrzem. Znajdujący się w każdym samochodzie filtr powietrza nie jest w stanie wyłapać wszystkich zabrudzeń, dlatego wiele z nich osiada właśnie na tym drugim. Aby zapewnić bezawaryjną pracę silnika oraz dostarczać samochodowy czysty olej, filtr oleju powinien być czysty, dzięki czemu będzie optymalnie spełniać swoje zadanie. Jak widać, on również ma bezpośredni wpływ na żywotność silnika. Na jego regularną wymianę warto się zdecydować również dlatego, że nie jest to skomplikowany ani czasochłonny proces.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów – czym jest?

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Katowice to również jedna z oferowanych przez nas usług. Wbrew pozorom, auta wyposażone w tzw. automat także powinny mieć regularnie wymieniany olej – jest to najlepszy sposób, aby utrzymać ich podzespoły w doskonałej kondycji przez wiele lat. Lata doświadczenia pokazują, że ta czynność serwisowa ma bezpośredni wpływ na okres eksploatacji przekładni i wydłuża trwałość skrzyni o wiele lat. Na czym polega ten proces? W tym przypadku nie ograniczamy się tylko do spuszczeniu zużytego oleju i wlaniu na jego miejsce nowego. Usługa ta jest o wiele bardziej kompleksowa – używamy specjalnych maszyn tłocząco-ssących, które odsysają cały zużyty olej, a następnie wypłukują z wnętrz skrzyni wszelkie zanieczyszczenia. Dopiero na sam koniec wlewany jest nowy olej. To o wiele bardziej skomplikowany proces, który jednak daje pewność, że wszystkie podzespoły będą działać, jak należy.

Postaw na profesjonalistów!

Interesuje Cię wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Katowice, jednak chciałbyś ją powierzyć profesjonalistom? A może postanowiłeś w ramach okresowego przeglądu wymienić olej i filtr olejowy w samochodzie? Nasz warsztat samochodowy ma sporo do zaoferowania! Przede wszystkim kompleksowe i wysokiej jakości usługi, dostosowane do wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do kontaktu!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami