Wymiana uszczelki pod głowicą Katowice

Uszczelka pod głowicą jest jednym z elementów, którego awarii obawiamy się najbardziej – ten pozornie niewielki fragment metalu teoretycznie powinien wystarczyć na cały okres eksploatacji silnika, ale nie zawsze okazuje się to możliwe. Problemem nie jest koszt uszczelki, który jest relatywnie niewielki, ale ilość pracy, którą trzeba włożyć, aby ją wymienić i związany z nią koszt. W naszym warsztacie możesz liczyć na fachowe wykonanie tej usługi i szybkie przywrócenie Twojego samochodu do pełni sprawności.

Wymiana uszczelki pod głowicą Katowice – dlaczego niekiedy niezbędna?

Znajdująca się pomiędzy głowicą silnika a jego blokiem uszczelka pozwala zapewnić szczelność w najważniejszych układach silnika – komory spalania, układu chłodzenia, smarowania, zasilającego i wydechowego. Dzięki jej obecności dwa metalowe elementy jednostki napędowej mogą być ze sobą tak dobrze scalone, że nawet podczas eksplozji mieszanki paliwowo-powietrznej nie dochodzi do utraty kompresji z wnętrza cylindra. Użyte do jej produkcji materiały pozwalają na wytrzymanie ogromnych ciśnień i utrzymanie szczelności w niesprzyjających warunkach. Niestety, niekiedy dochodzi do jej uszkodzenia – najczęściej na skutek tzw. przegrzania silnika, do którego prowadzi niezauważony ubytek cieczy chłodzącej. Trudne warunki eksploatacji, słabej jakości paliwo, czynniki chemiczne czy błędy konstrukcyjne – to wszystko błyskawicznie może zniszczyć uszczelkę pod głowicą, zmuszając Cię do poszukiwania dobrego mechanika.

Jakie są objawy uszkodzenia uszczelki pod głowicą?

Nie zawsze zniszczona uszczelka pod głowicą musi powodować unieruchomienie silnika. Często zdarza się, że może on jeszcze miesiącami niemal normalnie funkcjonować, ale nie są to warunki optymalne. Może być zauważalna niższa moc silnika, np. na skutek utraty kompresji, ale również zdarza się, że pomimo zachowania normalnych osiągów konsumuje olej silnikowy (co objawia się jego ubywaniem, ale również dymieniem na niebiesko) czy płyn chłodniczy (dymienie na biało, słodki zapach spalin – szczególnie po porannym odpaleniu). Samo w sobie nie musi to być ogromnym problemem dla silnika, ale może doprowadzić do zbyt niskiego poziomu oleju czy płynu chłodniczego i większych uszkodzeń, a samo rozszczelnienie będzie również się powiększało.

Wymiana uszczelki pod głowicą – kiedy i dlaczego tak trudno?

Teoretycznie uszczelka pod głowicą powinna wystarczyć na cały okres eksploatacji samochodu – 250 czy nawet 350 tysięcy kilometrów. Jednak niestety do awarii dochodzi często znacznie częściej, a niektóre pojazdy są wręcz znane z tego, że uszczelki nie wytrzymują w nich zbyt długo. Sama wymiana również jest kłopotliwa, ponieważ wymaga rozebrania znacznej części silnika i praktycznie całego osprzętu. Oznacza to kilka, czasem kilkanaście godzin pracy mechanika, a więc również niemałe koszty. Dlatego reaguj, jeśli zauważasz jakiekolwiek niepokojące objawy – np. podnoszenie się temperatury silnika.

Wymiana uszczelki pod głowicą Katowice – postaw na profesjonalistów!

Szukasz fachowców, którzy zajmą się profesjonalną wymianą uszczelki pod głowicą w Twoim samochodzie? Dobrze trafiłeś! Wbrew pozorom, to dosyć skomplikowane zadanie, którym powinien zająć się dobry mechanik samochodowy Katowice – decydując się na skorzystanie z naszych usług, możesz liczyć na prawdziwych specjalistów, dla których samochody i ich naprawa to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Jesteśmy rzetelni, punktualni i do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Posiadamy na stanie podzespoły do większości modeli samochodów, więc nie musisz długo czekać na wykonanie usługi. Dysponujemy nowoczesnym i bogatym warsztatem mechanicznym oraz chętnie posługujemy się sprawdzonymi metodami. Nasz zespół pracowników jest doświadczony i wykwalifikowany. Zakres naszych usług jest naprawdę szeroki. Chętnie podejmiemy się zarówno mniej, jak i bardziej skomplikowanych zadań – zawsze oferując klientom najwyższą jakość usług i profesjonalną obsługę. Zachęcamy Cię do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz kontaktu!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami