Regeneracja wtryskiwaczy paliwa Katowice

Wtryskiwacze paliwa to ważny element układu paliwowego w każdym współczesnym samochodzie. Z reguły te w silnikach wysokoprężnych są wrażliwsze i pracują pod wyższym ciśnieniem, chociaż coraz popularniejsze stają się również benzynowe silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Z uwagi na pracę w bardzo trudnych warunkach i nie zawsze z najwyższej jakości paliwem te skomplikowane elementy ulegają zużyciu i awariom, w rezultacie których tracą swoją precyzję, zaczynają lać, zamiast rozpylać paliwo, a praca silnika daleka jest od pożądanej. Regeneracja wtryskiwaczy to tańsza alternatywa dla ich wymiany na nowe oryginały. Właśnie na taką usługę możesz liczyć w naszym warsztacie.

Kiedy może być potrzebna regeneracja wtrysków Katowice?

Jak można rozpoznać, że wtryskiwacze w Twoim samochodzie kwalifikują się już do regeneracji? Z uwagi na różnice w budowie, stosowane paliwo czy sposób eksploatacji samochodu nie sposób określić, ile powinien wytrzymać przeciętny wtryskiwacz i można osiągać bardzo różne wyniki. Zwłaszcza w samochodach z silnikiem Diesla zużycie wtryskiwaczy można poznać po charakterystycznych objawach, wśród których prym wiedzie dymienie na czarno za duża dawka paliwa, różnica w pracy silnika, pogorszenie osiągów, problemy z odpalaniem na ciepło i na zimno (choć przyczyny są inne), nierówna praca i skłonność do gaśnięcia na biegu neutralnym. Ignorowanie powyższych objawów może prowadzić do poważniejszych uszkodzeń jednostki napędowej, dlatego wato podjąć jak najwcześniejsze działania, aby zregenerować wtryskiwacze, kiedy jest to jeszcze relatywnie proste i tanie.

Regeneracja wtryskiwaczy paliwa Katowice – czy warto?

Wymiana wtryskiwaczy na nowe prosto od producenta często jest najskuteczniejszym sposobem na zniwelowanie zauważonych problemów związanych z pracą silnika. Sęk w tym, że nie jest opcja najbardziej ekonomiczna, a zestaw niektórych wtryskiwaczy może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Szczególnie drogie są pompo-wtryskiwacze czy wtryskiwacze systemu Common Rail, które działają pod bardzo wysokim ciśnieniem, w związku z tym muszą pracować z bardzo dużą precyzją. Dlatego w wielu przypadkach zakup zestawów wtryskiwaczy i ich wymiana może wiązać się z wydatkiem stanowiącym znaczną część wartości samochodu, przez co wielu kierowców poszukuje innego, bardziej ekonomicznego rozwiązania. Na szczęście, wtryskiwacze można z powodzeniem regenerować. Dobrze wykonana usługa pozwala na przywrócenie fabrycznych parametrów pracy podzespołu, kosztując przy tym zaledwie ułamek ceny nowych wtrysków.

Regeneracja wtrysków Katowice – na czym polega?

Dobrze zregenerowane wtryskiwacze pozwalają na przywrócenie samochodowi pełnej sprawności, jaką miał w momencie wyjazdu z fabryki. Samochód pracuje równo, nie dymi, a jego osiągi są dokładnie takie, jak deklarowane przez producenta. Nierzadko to również rozwiązanie na nadmierne zużycie paliwa, na które z czasem uskarżają się właściciele starszych diesli. Jak wygląda taki proces?

Niezależenie od tego, czy mowa o wtryskiwaczach układu Common Rail, czy o bardziej tradycyjnych, pierwszym krokiem będzie rozebranie wtrysku i poddanie go gruntownemu czyszczeniu w myjce ultradźwiękowej. Mając dokładny wgląd w stan poszczególnych elementów wtryskiwaczy, można przejść do wymiany tych, które uległy uszkodzeniu lub znacznemu zużyciu, wymienić uszczelnienia i przejść do składania wtryskiwacza. Następnie wykonany zostanie test porównawczy względem oryginalnych parametrów deklarowanych przez producenta, test rozpylenia i ciśnienia oraz pomiary w obwodzie elektrycznym. Jeśli osiągnięto satysfakcjonujące rezultaty, to przechodzi się do ostatecznego złożenia całości w samochodzie i oddania go w ręce klienta.

Regeneracja wtryskiwaczy paliwa Katowice – zrób to u nas!

Przyjedź do nas, a kompleksowo zajmiemy się Twoim samochodem – nie tylko wtryskami, ale wykonamy również przeglądy diagnostyczne i naprawimy każdą zdiagnozowaną usterkę. Zawsze korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań, stosujemy się do instrukcji producenta i udzielamy pisemnej gwarancji na wykonane naprawy. Jeśli chcesz mieć pewność najwyższej jakości wykonanych usług, to zapraszamy do naszych usług!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami