Wymiana chłodnicy klimatyzacji Katowice

Wymiana chłodnicy klimatyzacji Katowice

Coraz trudniej wyobrazić sobie wakacyjną podróż bez sprawnej klimatyzacji w samochodzie. Coraz bardziej przyzwyczajamy się do stabilnej temperatury panującej we wnętrzu samochodu, niezależnie od tego, co dzieje się aktualnie za oknem. Optymalne warunki za kierownicą wpływają także na bezpieczeństwo podróży – kierowcy nie rozprasza upał i może utrzymywać skupienie na drodze. Niestety, jak każdy inny układ w samochodzie, również klimatyzacja od czasu do czasu ulega awarii, a ponadto niemal każda stłuczka czy wypadek kończą się uszkodzeniem jej chłodnicy. Jej wymiana – choć nieco kosztowna – najczęściej okazuje się jedynym sposobem na przywrócenie sprawności tego układu po kolizji. W Auto Service Quick wykonasz ją szybko i z gwarancją jakości.

Wymiana chłodnicy klimatyzacji Katowice – kiedy to konieczne

Śmiało można powiedzieć, że obok kompresora to właśnie chłodnica jest najważniejszym elementem układu klimatyzacji samochodu i w największym stopniu wpływa na wydajność jego pracy. To właśnie chłodnica odpowiada za oddanie nadmiaru ciepła na zewnątrz pojazdu i umożliwia sprawne schłodzenie płynu znajdującego się w jej wnętrzu. Duża powierzchnia ułatwia wymianę cieplną z otoczeniem, ale delikatna budowa powoduje, że wystarczy niewiele, aby ją uszkodzić i napotkać problemy z jej funkcjonowaniem. W toku eksploatacji ulega zabrudzeniu, uderzają w nią kamyczki, a jakakolwiek stłuczka to prawie pewne rozszczelnienie, utrata ciśnienia i problem z nieszczelnościami – nawet po naprawie. Próby uruchomienia kompresora przy uszkodzonej chłodnicy mogą skończyć się również jego uszkodzeniem, co tylko powiększa koszty przywrócenia pełnej funkcjonalności klimatyzacji.

Wymiana chłodnicy klimatyzacji Katowice nie jest taka prosta!

Niestety, pomimo tego, że znajduje się w przedniej części samochodu i wcale nie ma najgorszego dostępu do niej, wymiana chłodnicy klimatyzacji nie jest zadaniem, z którym każdy sobie poradzi. Poza bardzo delikatną budową (nierzadko zdarza się jej uszkodzenie jeszcze podczas montażu), pracuje ona pod bardzo dużym ciśnieniem i znajduje się w niej drogi czynnik chłodniczy. Dlatego przy pracy należy zachować maksymalną ostrożność – chroniąc ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również chroniąc się przed wpływem czynnika chłodniczego (który może porazić oczy czy skórę) i starając się go zachować, aby nie napełniać układu od nowa. Oczywiście w nowoczesnych klimatyzatorach nie brakuje również sensorów, które należy odpowiednio odpiąć i następnie wpiąć do nowej klimatyzacji. Błędy podczas jej instalacji mogą wpływać na wycieki czynnika chłodniczego, mniej wydajną pracę, ale również powstawanie wibracji i nieprzyjemnych dźwięków w kabinie pojazdu.

Dobry warsztat poradzi sobie z wymianą chłodnicy klimatyzacji Katowice

Klimatyzacja w Twoim samochodzie przestała działać? Zauważalnie spada jej wydajność? Zastanawiasz się, czy naprawa powypadkowa nie zaszkodziła chłodnicy w Twoim samochodzie? Wizyta w dobrym warsztacie pomoże rozwiać wszystkie wątpliwości i w razie konieczności – wymienić chłodnicę klimatyzacji na nową. Dla mechanika dysponującego odpowiednim sprzętem, narzędziami i doświadczeniem nie będzie to trudne i nie zajmie zbyt dużo czasu. Poprawnie funkcjonująca klimatyzacja to z kolei przyjemna podróż – niezależnie czy wybierasz się na wakacje, czy zmagasz się z upałem, dojeżdżając codziennie do pracy.

Wymiana chłodnicy klimatyzacji Katowice z Auto Service Quick

Przyjedź do nas, a pomożemy ocenić dokładny stan chłodnicy w Twoim aucie. Jeśli będzie to potrzebne, to wymienimy ją na nową (bądź używaną), a być może okaże się, że da się ją jeszcze naprawić. Sprawdzimy również inne elementy układu klimatyzacji, zapewniając Ci przyjemny chłód w nawet najgorętszy dzień. Oczywiście wykonujemy również inne czynności serwisowe – jak wymiana filtrów paliwa i powietrza, usługi wulkanizacyjne, przeglądy diagnostyczne, wymianę klocków i tarcz hamulcowych czy elementów układu zawieszenia. Koniecznie więc odwiedź nasz warsztat, zanim wybierzesz się w kolejną podróż.

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami