Wymiana filtrów paliwa Katowice

wymiana filtrów paliwa

Niemal każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna dla prawidłowego funkcjonowania samochodu jest regularna wymiana oleju czy łańcucha rozrządu. Jednak nie zawsze pamiętamy o filtrze paliwa czy powietrza, a są to niemniej ważne dla trwałości samochodu elementy. Stare, niewymienione filtry nie tylko mogą sprawić, że samochód będzie miał mniej mocy i większy apetyt na paliwo, ale nawet mogą przyspieszyć zużywanie się elementów silnika i jego osprzętu. Na szczęście wymiana filtra paliwa nie jest droga, a usługę tę możesz szybko wykonać w naszym warsztacie.

Wymiana filtra paliwa Katowice – jak często?

Nikt nie lubi dodatkowych wydatków, towarzyszących eksploatacji samochodu. Szczególnie że na paliwo w ostatnich latach wydajemy krocie i mało kto chce słyszeć o dodatkowych kosztach. Wiele osób świadomie więc decyduje się na „przeciągnięcie” interwału pomiędzy wymianami filtrów, a inni po prostu nie przykładają do tego zbytniej wagi i po prostu zapominają o tym, że już dawno powinni go wymienić. Nie każdy samochód tak samo będzie reagował na zaniedbania w tym zakresie – różne są również zalecenia producentów dotyczące częstotliwości wymian. Niektórzy zalecają instalowanie nowego filtra co nawet 10 tysięcy kilometrów, podczas gdy w innych jednostkach napędowych dopuszczalne są nawet interwały rzędu 100 000 km. Warto pamiętać również o tym, że sam materiał wykorzystany do filtrowania jest podatny na starzenie się, w związku z czym zaleca się wymianę filtra nie rzadziej niż raz do roku – nawet jeśli jeździsz naprawdę mało.

Oczywiście nie tylko zalecenia producentów się liczą, ale też takie czynniki jak jakość paliwa, sposób użytkowania samochodu, a nawet stan poszczególnych elementów układu paliwowego. W jednostkach Diesla, zwłaszcza zimą, może dojść do osadzania się parafiny na powierzchni filtra i niemal całkowitego zablokowania go, co z kolei może prowadzić do przedwczesnego zniszczenia pompy wtryskowej.

Co obejmuje wymiana filtra paliwa Katowice?

Sama wymiana filtra paliwa nie jest czynnością specjalnie skomplikowaną, ale z uwagi na brak czasu i odpowiednich narzędzi większość kierowców decyduje się na zlecenie tego zadania warsztatowi. Wymiana tego elementu obejmuje m.in. zdjęcie opasek zaciskowych na przewodach doprowadzających paliwo i ponowne ich założenie na nowym filtrze, ale w niektórych samochodach (z filtrem umieszczonym w zbiorniku paliwa) nawet rozebranie zbiornika. Wymiana w Dieslu przebiega podobnie, z tym że filtr może być o wiele bardziej zanieczyszczony i powinno się go wymieniać przed każdą zimą z uwagi na gęstnienie paliwa i jeszcze szybsze blokowanie się filtra.

W wielu pojazdach po wymianie filtra trzeba będzie zadbać o odpowietrzenie układu. Dzieje się tak m.in. w jednostkach benzynowych z wtryskiem paliwa czy starszych silnikach Diesla. W tych ostatnich często można spotkać nawet pompkę przeznaczoną do odpowietrzania, która po kilku ruchach powinna wypełnić filtr paliwem i umożliwić rozruch i prawidłową pracę silnika.

Wymiana filtra paliwa Katowice – regularnie odwiedzaj serwis

Filtr paliwa oraz jego wymiana to jedne z najtańszych czynności serwisowych, jakie możesz wykonać w swoim samochodzie. Bardzo często to również najprostszy sposób na redukcję apetytu na paliwo i powrót prawidłowego funkcjonowania silnika na każdych obrotach. Zamiast starać się oszczędzać na tym niedrogim elemencie, po prostu przywieź samochód do nas, a my dobierzemy odpowiedni filtr i szybko go dla Ciebie wymienimy. Posiadamy „od ręki” na stanie filtry dla praktycznie wszystkich występujących na naszym rynku samochodów. U nas wykonasz również inne usługi jak wymiana filtrów powietrza, pasków rozrządu i alternatora, elementów układu zawieszenia i hamulcowego, aż po dogłębne remonty. Przyjeżdżając do nas swoim samochodem, zyskujesz pewność, że wyjedzie on z naszego warsztatu w pełni sprawny i gotowy do najdalszej trasy – a w dodatku na wszystkie wykonane usługi udzielamy pisemnej gwarancji. Zapraszamy do wypróbowania jakości świadczonych przez nas usług!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami