Wymiana filtrów powietrza Katowice

wymiana filtrów powietrza

Filtr powietrza to, obok filtra paliwa, jeden z tańszych elementów eksploatacyjnych mających ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie silnika w naszym samochodzie. Niestety wciąż zbyt często zapominamy o ich regularnej wymianie, co przekłada się na pogorszenie osiągów silnika, wyższe spalanie, a nawet skrócenie trwałości jednostki napędowej. Szczególnie teraz – w dobie drogich paliw – tak ważne jest, aby mieć pewność, ze wszystkie elementy pojazdu funkcjonują poprawnie oraz że tankowane paliwo jest efektywnie wykorzystywane podczas jazdy.

Wymiana filtra powietrza Katowice – prosty sposób na poprawę funkcjonowania silnika

Niezależnie od tego, czy mówimy o samochodzie z napędem benzynowym, czy o jednostkach Diesla, w komorze spalania następuje detonacja mieszanki paliwowo-powietrznej. Aby jej skład był odpowiedni, silnik musi mieć dostarczoną odpowiednią ilość powietrza, w czym niewątpliwie przeszkadza brudny i zablokowany filtr powietrza. W takiej sytuacji podczas jazdy samochód pracuje na tzw. mieszance bogatej, co skutkuje niższymi osiągami i stosowaniem zbyt dużych dawek paliwa podczas jazdy. Kierowca wyczuwający słabszą reakcję na pedał przyspieszenia ma skłonność do jeszcze mocniejszego wciskania go, aby jeździć z dotychczasowymi prędkościami – co jeszcze bardziej podnosi spalanie, które zachodzi nieefektywnie. Dlatego, jeśli Twój samochód zużywa nienaturalnie dużo paliwa, to jedną z pierwszych czynności powinno być właśnie przyjrzenie się filtrowi powietrza.

Wymiana filtrów powietrza Katowice – jak często?

Nie da się jednoznacznie określić zalecanej częstotliwości wymian filtra powietrza w samochodzie. Wiele zależy nie tylko marki samochodu i konkretnego modelu jednostki napędowej, ale również od czystości powietrza w okolicy, rodzaju dróg, po których się poruszasz i sposobu eksploatacji pojazdu. Najczęstsze zalecenia mówią o interwałach wymiany na poziomie 15 do 40 tysięcy kilometrów, a jeśli jeździsz naprawdę mało to przynajmniej raz do roku z uwagi na degradację materiału. Jeśli jeździsz po piaszczystych, ziemnych czy zapylonych drogach to najprawdopodobniej będziesz musiał częściej wymieniać filtry w swoim aucie.

Najczęstsze objawy wskazujące na zbliżającą się konieczność wymiany filtra powietrza to nierówna praca silnika (zwłaszcza na biegu jałowym), szarpanie podczas przyspieszania, podwyższone zużycie paliwa czy pogorszone osiągi. Najczęściej jednak zmiany zachodzą na tyle powoli, że kierowcy nie zdają sobie z tego sprawy, dlatego dobrze jest trzymać się zaleceń dotyczących wymiany filtrów co określoną ilość kilometrów.

Wymiana filtra powietrza Katowice – nie warto oszczędzać

Filtr powietrza to, obok filtru paliwa, jeden z najtańszych elementów eksploatacyjnych samochodu – zazwyczaj kosztuje nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. To nie zbyt wygórowana cena za umożliwienie lepszej i płynniejszej pracy swojemu silnikowi, który odwdzięczy się lepszymi osiągami i niższym zużyciem paliwa. Jeśli więc sięgasz po filtr powietrza, to zdecydowanie warto dołożyć kilka złotych i kupić jeden z produktów renomowanych producentów, który nie tylko zapewnia większą przepustowość, ale również wystarczy na dłużej. W dobrym warsztacie samochodowym wymiana zajmie kilka minut, a oszczędności i płynna praca silnika utrzymają się przez kilkanaście miesięcy. Dlatego nie warto zwlekać i wymieniać filtry, kiedy tylko zajdą ku temu okoliczności.

Wymiana filtra powietrza Katowice – z nami szybko i pewnie!

Nie odkładaj wymiany filtra powietrza w Twoim aucie – przyjedź do nas i już po kilkunastu minutach miej to za sobą. Dysponujemy filtrami do praktycznie wszystkich modeli samochodów, dlatego nie musisz zajmować się samodzielnym poszukiwaniem odpowiedniego egzemplarza. Dla Ciebie dopasujemy optymalne rozwiązanie i wykonamy wymianę. Oczywiście na tym nie kończy się nasza oferta – wykonujemy również inne usługi związane z serwisowaniem samochodu, m.in. odgrzybianie klimatyzacji samochodowej, wymiana chłodnicy klimatyzatora, naprawę zawieszenia czy remont silnika. Można powiedzieć, że właściwie nie ma dziedziny, z którą byśmy sobie nie poradzili. Przyprowadź do nas swoje auto i przekonaj się o tym samodzielnie!

Sprawdź pełna ofertę Warsztat samochodowy Katowice

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami