Wymiana klocków hamulcowych Katowice

wymiana klocków Katowice

Klocki i tarcze hamulcowe to jedne z podstawowych elementów układu hamulcowego każdego pojazdu. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne zwalnianie i zatrzymywanie pojazdu w dowolnej sytuacji. Są to też elementy bardzo intensywnie eksploatowane oraz bezustannie poddawane dużym obciążeniom, co sprawia, że wraz z upływem czasu ulegają zużyciu. Uważa się, że warto je wymienić już po przejechaniu 20 – 40 tyś kilometrów. Jeżeli chcesz sprawdzić stan swojego układu hamulcowego, w tym klocków i tarczy to zapraszamy do kontaktu. Naszą specjalnością jest diagnostyka oraz naprawy pojazdów samochodowych – chętnie podejmiemy się każdego zadania.

Wymiana klocków hamulcowych Katowice – co musisz wiedzieć?

Klocki hamulcowe mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład półmetali i azbestu, a nawet ceramiki – co ma miejsce w samochodach sportowych. W zależności od użytego materiału i jakości wykonania różnią się one wytrzymałością i trwałością. Jednak nawet najlepsze klocki hamulcowe z czasem ulegną zużyciu. Skąd możesz wiedzieć, że to odpowiedni moment, aby udać się do mechanika? Ich zużycie może dawać różne objawy, między innymi kierowcy zauważają ściąganie auta na bok podczas hamowania. Niekiedy pojazd wydaje niepokojące dźwięki, na przykład piszczenie, szumienie czy tarcie. Zużycie tych elementów ma bezpośredni wpływ na jakość hamowania – między innymi, droga hamowania jest wtedy dłuższa, niż w przypadku nowych elementów. Nowoczesne samochody wyposażone są w czujniki informujące o zużyciu klocków – to bezpieczne i wygodne rozwiązanie. Według producentów części samochodowych klocki należy wymienić po przejechaniu 20 – 40 tyś kilometrów. Dużo jednak zależy od indywidualnych czynników – między innymi jazda w sposób dynamiczny lub w dużym mieście pełnym świateł i skrzyżowań mogą doprowadzić do ich szybszego zużycia.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe Katowice?

Tarcze hamulcowe to drugi najważniejszy element zaraz po klocach, który składa się na układ hamulcowy samochodu. Wraz z klockami tworzą one swojego rodzaju „duet”. Na czym polega ich praca? Tarcze hamulcowe przymocowane są do kół i obracają się wraz z nimi podczas jazdy. W trakcie naciśnięcia pedału hamulca, pompa hamulcowa wytwarza ciśnienie sprawiając, że tłoczki hamulcowe przyciskają się wraz z klockami hamulcowymi do tarczy. Jak widać, te dwa elementy są intensywnie eksploatowane podczas codziennego używania samochodu. Często nadmierne zużyte klocki powodują szybsze niszczenie się tarcz, dlatego podczas kontroli stanu pojazdu najlepiej przyjrzeć się tym dwom elementom. Należy jednak być świadomym tego, że zarówno tarcze hamulcowe, jak i klocki ulegają naturalnemu zużyciu, dlatego jeżeli tylko zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy ze strony układu hamulcowego, jak najszybciej udaj się do sprawdzonego mechanika. Od stanu tarcz hamulcowych i klocków zależy Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Postaw na bezpieczeństwo!

Czy wymiana tarcz i klocków hamulcowych jest skomplikowana? Co prawda, nie jest to trudne zadanie, jednak wymaga doświadczenia i podstawowych narzędzi. Warto wiedzieć między innymi o tym, że nigdy nie wymienia się klocków pojedynczo, nawet jeżeli uszkodzeniu uległ tylko jeden. Byłoby to niebezpieczne, ponieważ mogłoby doprowadzić do utraty stabilności podczas hamowania. Zaniechanie wymiany tych części w odpowiednim momencie lub niepoprawne wykonanie tego zadania, niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje. Jeżeli elementy te nie są sprawne, to cały układ hamulcowy nie działa poprawnie, co stwarza ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu oraz kierowcy i jego pasażera. Nic dziwnego, że wiele osób woli zaufać fachowcom i powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Jeżeli szukasz zaufanego warsztatu samochodowego, który świadczy usługi wysokiej jakości, to jesteś w najlepszym miejscu. Zdajemy sobie sprawę, że od naszej pracy zależy bezpieczeństwo innych, dlatego poważnie podchodzimy do każdego zlecenia. Możemy zagwarantować Ci profesjonalną i kompleksową obsługę – w jej zakres wchodzi także wymiana łańcucha rozrządu oraz wiele innych usług. Zapraszamy do kontaktu, a chętnie udzielimy Ci więcej informacji!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami