Wymiana łańcucha rozrządu Katowice

wymiana paska Katowice

O ile właściciele samochodów raczej nie zapominają o wymianie paska rozrządu i są świadomi konsekwencji zaniedbań w tym zakresie, to na temat łańcuchów krąży sporo mitów i niedomówień. Nie zawsze bowiem są one całkowicie bezobsługowe, a w niektórych pojazdach ich wymianę należy przeprowadzać praktycznie z równą częstotliwością co gumowych pasków. Zaniedbania mogą doprowadzić do nawet pęknięcia łańcucha i poważniejszych uszkodzeń jednostki napędowej. Dlatego, nawet jeśli w Twoim silniku zastosowano łańcuch rozrządu, to powinieneś się zainteresować zalecanym interwałem jego wymiany.

Wymiana łańcucha rozrządu Katowice – klucz do bezproblemowej jazdy

Popularne określenie „wymiana rozrządu” sprowadza się nie tylko do wymiany samego elementu synchronizującego wał korbowy z wałkiem rozrządu, ale również towarzyszące im elementy, jak pompę wody, ślizgi, prowadnice łańcucha czy napinacz hydrauliczny, a najczęściej również koła zębate. Nie warto rezygnować również z wymiany tych elementów, gdyż ich trwałość również jest ograniczona, a ewentualna wymiana wymaga takiego samego nakładu pracy (a więc i kosztów), jak wymiana samego łańcucha. Prawdą jest, że z reguły wymiany łańcucha są zalecane znacznie rzadziej niż wykonanego z gumy paska, ale nie oznacza to, że jest on w pełni odporny na zużycie czy rozciągnięcie.

Jak często zalecana jest wymiana łańcucha rozrządu Katowice i jakie daje objawy?

Na szybkość zużywania się łańcucha rozrządu i elementów mu towarzyszących wpływ ma sporo czynników – przede wszystkim jakość jego wykonania (czy jest oryginalny od producenta, czy zamiennik o nieco gorszej jakości), ale również styl jazdy kierowcy (szarpanie czy gwałtowne przyspieszanie może przyspieszać jego zużycie), a nawet moc jednostki napędowej. Dla większości samochodów to producent określił zalecany interwał wymiany i wynosi on od kilkudziesięciu tysięcy kilometrów do nawet 300 tysięcy. Warto przy tym pamiętać, że liczby te odnoszą się do fabrycznych, oryginalnych podzespołów i jeśli łańcuch w Twoim samochodzie był już wymieniony i nie jest firmowy, to okres ten należy skrócić – najlepiej zgodnie z zaleceniami mechanika – zazwyczaj o 20 – 30%. Stwierdzenie, kiedy należy wymienić łańcuch, jest szczególnie problematyczne w odniesieniu do samochodów sprowadzanych czy nabytych z nieznaną historią, ponieważ nie wiadomo kiedy dokładnie element ten był wymieniony i jaki jest rzeczywisty przebieg pojazdu.

Niekiedy wymianę może zalecić Ci mechanik jeszcze zanim przebieg pojazdu osiągnie zalecany do wymiany poziom. Może tak się stać, jeśli zauważy on uszkodzenia, niemożliwe do usunięcia luzy czy odkształcenia ogniw. I chociaż będzie to oznaczało dość spory wydatek, to nie ryzykuj jazdy z niesprawnym rozrządem. Najgorsze co może się przydarzyć – czyli jego pęknięcie – oznacza wielokrotnie większe wydatki na remont silnika. Jednym z najważniejszych objawów, który powinien skłonić Cię do wizyty u mechanika, jest głośna praca rozrządu, słyszalna przede wszystkim na biegu jałowym.

Wymiana łańcucha rozrządu Katowice – przyjedź do nas i zrób to dobrze

Jeśli zastanawiasz się nad tym, w jakim stanie jest łańcuch rozrządu w Twoim samochodzie, nie znasz dokładnego terminu jego ostatniej wymiany albo niepokoją Cię odgłosy, jakie słyszysz, to przyjedź do nas. Dokładnie przeanalizujemy rozrząd w Twoim samochodzie i w razie konieczności wymienimy go, wraz z pozostałymi elementami wpływającymi na jego pracę. Dysponujemy łańcuchami, napinaczami, pompami wody i innymi elementami rozrządu do większości pojazdów na polskim rynku, dlatego będziemy w stanie zająć się Twoim autem jeszcze tego samego dnia. I choć wymiana nie jest zbyt szybka i zajmie kilka godzin, to zapewni Ci spokój na kolejnych kilka lat. Poza tym u nas wykonasz inne czynności serwisowe, jak wymiana filtrów oleju, powietrza, paliwa, usługi wulkanizatorskie, zadbasz o zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy, a nawet wyremontujesz silnik w swoim samochodzie. Zawsze profesjonalnie i zawsze z gwarancją. Przyjedź do nas i pozwól zadbać o swój samochód!

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami