Diagnostyka komputerowa Katowice

Diagnostyka komputerowa Katowice

Praktycznie każdy nowy samochód wyposażony jest w komputer pokładowy, monitorujący i kontrolujący pracę jego poszczególnych elementów. Dzięki niemu mamy pewność, że wszystko funkcjonuje w optymalnym zakresie, a użytkownik w porę zostanie ostrzeżony o nieprawidłowościach. Znany chyba wszystkim wskaźnik „Check engine” nie jest jedynym przykładem, kiedy komputer w samochodzie pokazuje swoje praktyczne zastosowanie. Jest on również podstawą udanej diagnostyki komputerowej.

Diagnostyka komputerowa Katowice – po co?

Z każdym rokiem rośnie wydajność, a co za tym idzie również ekonomiczność stosowanych jednostek napędowych. Samochody muszą spełniać coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin, co bezsprzecznie ma pozytywny efekt dla środowiska, ale niesie za sobą coraz większe skomplikowanie silnika i jego osprzętu. W większości przypadków niezbędne było zastosowanie bezpośrednich układów wtryskowych, turbodoładowania, zmiennych faz rozrządu czy stosowania wyższego stopnia kompresji. Oznacza to również, że silniki są mniej wytrzymałe na jakiekolwiek nieprawidłowości – czy to w liczbie oktanowej dostarczanego paliwa, składzie mieszanki paliwowo-powietrznej czy np. w funkcjonowaniu zaworu recyrkulacji spalin. Pozwalanie na pracę silnika w nieodpowiednich warunkach bardzo szybko może zakończyć się poważnym uszkodzeniem, którego skutki będą kosztowały tysiące złotych. Dlatego właśnie nad wszystkim czuwa komputer pokładowy, który bazując na danych z czujników, na bieżąco analizuje skład mieszanki, stopień wyprzedzenia zapłonu, poziom oleju i płynu chłodniczego, spalanie i wiele innych parametrów, upewniając się, że wszystko przebiega w sposób zgodny z założeniami.

Z drugiej jednak strony wykorzystanie komputera sterującego pracą silnika pozwala na bardzo precyzyjną diagnostykę awarii samochodu. Zamiast zgadywać, który element może być odpowiedzialny za nieprawidłową pracę – szarpanie, podwyższone zużycia paliwa, dymienie, etc., dzięki podłączeniu samochodu do specjalistycznej aparatury można dokładnie stwierdzić, który element układu zasilania czy układu wydechowego nie pracuje prawidłowo i skupić swoje działania dokładnie w miejscu, które najbardziej tego potrzebuje. Pozwala to oszczędzać czas oraz pieniądze na wymianie i naprawie elementów, które w rzeczywistości tego nie potrzebują.

Diagnostyka komputerowa Katowice – jak przebiega?

Diagnostyka komputerowa samochodu przebiega relatywnie łatwo, o ile się dysponuje odpowiednim osprzętem i oprogramowaniem oraz ma niezbędne doświadczenie, pozwalające na zinterpretowanie wskazań komputera. Zasadniczo wystarczy zlokalizować i podłączyć złącze diagnostyczne w samochodzie z kablem podpiętym do aparatury serwisowej. Po wprowadzeniu danych dotyczących samochodu (marki, modelu, rocznika, silnika) nastąpi dokładne przeskanowanie parametrów silnika i osprzętu. Całość zajmuje kilka minut i pozwoli na uzyskanie dokładnych wskazań i podjęcie działań dokładnie tam, gdzie będą one najbardziej potrzebne.

Diagnostyka komputerowa Katowice – u nas sprawdzisz swoje auto !

Standardową procedurą, którą stosujemy w większości przypadków, jest podłączenie samochodu do aparatury diagnostycznej. Pozwala to klientom oraz nam na uniknięcie niepotrzebnych wydatków, związanych z naprawą czy wymianą elementów, które w istocie tego nie wymagają. W ten sposób jesteśmy w stanie zdiagnozować pojazd praktycznie dowolnej marki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:
🔧  Serwis audi
🔧  Serwis bmw
🔧 Serwis busów
🔧 Serwis Citroen
🔧 Serwis Fiat
🔧 Serwis Honda
🔧 Serwis Land Rover
🔧 Serwis Lexus
🔧 Serwis Mercedes
🔧 Serwis Peugeot
🔧 Serwis Porsche Katowice
Niezależnie jakim samochodem do nas przyjedziesz, możesz mieć pewność, że zostanie ono profesjonalnie i prawidłowo zdiagnozowane. W razie konieczności podejmiemy również niezbędne działania naprawcze – tak, aby mieć pewność, że Twój samochód nie zawiedzie Cię podczas jazdy. Odwiedź Quick Service, aby mieć pewność, że Twoje auto będzie właściwie zadbane i gotowe do najdalszej nawet trasy.

Naprawiamy samochody wszystkich marek

Opinie naszych klientów

83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Fachowa obsluga. Ceny przyzwoite, i długo nie musiałem czekać na naprawę, a to się liczy. Polecam.
Krzysiek
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Bardzo sprawny warsztat i nie naciągający na niekonieczne wymiany. Polecam
Witold
dobrymechanik.pl
83187865480607b7d62e893b2f9c791e
Standardowy przegląd, wymiana płynów + filtry. Bez uwag, Szybko i za rozsądną cenę!!!
Slavol
dobrymechanik.pl

Skontaktuj się z nami